Avtor: zurace Objavljeno: 31. 01. 2015

4. NAVADNA NEDELJA

Hvala za dar, ki ste ga danes, na prvo nedeljo v mesecu FEBRUARJU, darovali za življenje župnije. Bog povrni.

***

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota. Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice; na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih. Na prvo soboto bomo pred Najsvetejšim molili Marijine litanije in prosili za blagoslov družin.

Adventna akcija 2014

V Adventni akciji – za lačne otroke 2014, so naši veroučenci zbrali in svoj dar za lačne otroke, položili k župnijskim jaslicam, v skupnem znesku 222,15€. Hvala vsem veroučencem, ki so darovali. S tem so pokazali, da se zavedajo, da niso sami na svetu in, da vso blagostanje, ki ga imajo vsi otroci, ni samo po sebi umevno, kajti mnogim na svetu ni tako lepo postlano kakor njim. Denar je bil nakazan v misijonsko pisarno Slovenije.

Blažev žegen

V torek, 3.2.2015 obhajamo god Svetega Blaža. Pri sveti maši ob 18.00 boste lahko prejeli BLAŽEV ŽEGEN, ki vas obvaruje bolezni grla in drugega zla, ki prihaja iz grla. Vabljeni vsi verniki, posebej pa še vsi pevci, z namenom, da bi vas Bog obvaroval bolezni grla, ter bi mu tako lahko s svojim petjem še naprej izkazovali čast in slavo.

Dekanijska rekolekcija

V sredo,  4. 2. 2015, bo pri nas potekala dekanijska rekolekcija – mesečno srečanje duhovnikov vsakič v drugi župniji - duhovnikov dekanije Dravsko polje. Zbrali se bomo pri sveti maši ob 9.00 uri.  Prisotni bodo tudi naši dekanijski duhovniki in skupaj bomo molili za različne potrebe v naši dekaniji Dravsko polje. Kdor ima čas in je prost vseh obveznosti, ga lepo naprošam, da se udeleži  sv. maše in skupaj z nami moli in prosi Boga za blagoslov našega delovanja.

Seja Žps in izbiranje članov ŽPS

Na prvi četrtek, 5.2.2015, bo po večerni sveti maši, ob 18,45 seja ŽPS.

DOSEDANJIM ČLANOM  Župnijskega pastoralnega sveta,  ki so bili izvoljeni 21. 2. 2010, bo potekel petletni mandat. 1. marca 2015, na 2. postno nedeljo, bo po vseh župnijah v Sloveniji potekalo izbiranje članov za nov ŽPS in Gospodarski svet. Takrat boste pri sv. mašah prejeli volilni listič, na katerega boste vpisali kandidate iz svojega kraja. Predlagate lahko farane, ki so dopolnili 16 let, so prejeli zakramente uvajanja (sveti krst, sveto birmo in sveto evharistijo), imajo stalno bivališče na ozemlju župnije, so v polnem občestvu s katoliško Cerkvijo (mu ni bila naložena nobena cerkvena kazen, ne živi izven zakonske skupnosti, se redno udeležuje bogoslužja) ter ga odlikuje trdna vera, nravno življenje in razsodnost. Pri vseh mašah pa že molimo molitev v pripravi na izbor članov.

Gledališka predstava Gregorja Čušina:

»PETI EVANGELIJ«

Kolpingova družina Rače VABI na ogled gledališke predstave znanega slovenskega igralca Gregorja Čušina, z naslovom: »PETI EVANGELIJ«.

Predstava bo v sredo, 4. februarja 2015, ob 18.00 uri v beli dvorani gradu Rače.

Vstopnine NI; prosi se za prostovoljni prispevek, da se igralcu povrnejo potni stroški. VABLJENI – K.D. RAČE!

Letna skupščina KD Rače

Kolpingova družina Sv. Jožefa Delavca Rače - Kolpingovo socialno izobraževalno društvo Rače - Vas vabi na redno letno in volilno skupščino članov Kolpingovega socialno izobraževalnega društva Rače, ki bo v petek, 13. februarja 2015,  ob 18.45 uri v cerkvi v Račah. Člani vabljeni!

Škofjeloški pasijon 2015

Po šestih letih bo v Škofji Loki v postnem času ponovno uprizorjen Škofjeloški pasijon – Kristusovo trpljenje.

Pasijon si bomo ogledali na tiho soboto, 21. marca 2015 ob 20,00 uri. Rezerviral sem 50 kart. Cena karte in avtobusnega prevoza je 28.00€ na osebo. Prostih je še nekaj mest. Prijavite se pri meni v župnišču do začetka postnega časa, ko bom glede na število prijav potrdil ali odpovedal našo udeležbo.

Romanje v Loreto in San Giovanni Rotondo

V mesecu juniju, od 25. – 28.6.2015, bi v organizaciji Pozejdon turizma romali v Loreto, ki slovi za največje  Marijino romarsko središče Italije in v San Giovani Rotondo, kateri je poznan po patru Piju, ki je nosil stigme – Kristusove rane in je bil izredno priljubljen spovednik.

Cena romanja je 335,00€ - možno je plačilo na obroke. V ceno pa je vštet prevoz, cestnine, polpenzionske nastanitve, vodenje, ogledi, osnovno nezgodno zavarovanje in  DDV. Prijavite se v župnišču in pri Pozejdon turizmu do Velike noči. Vabljeni na romanje v te svete kraje!

TEDEN PRED NAMI

- v PONEDELJEK je praznik SVEČNICA;

- v TOREK Cerkev deli BLAŽEV ŽEGENJ;

- V SREDO je pri nas REKOLEKCIJA;

- v ČETRTEK, je ob 18.45 uri seja ŽPS;

- v PETEK OBISKUJEM BOLNIKE;

v SOBOTO, ob 18.45 uri, je mladinski verouk!

v SOBOTO, ob 16.30 uri imajo srečanje ministranti;

v NEDELJO, 8.2.2015, ob 9,00 imajo vaje in nato prepevajo pri maši Angelčki!