Avtor: zurace Objavljeno: 21. 02. 2015

1. POSTNA NEDELJA

Moj poklic - moja prihodnost

Organizatorja MLADINSKO DRUŠTVO FRKA in MODRA HIŠKA organizirata sklop predavanj z naslovom: Moj poklic – moja prihodnost, ki je namenjen za starše, učence 7., 8. in 9. razreda ter srednješolce. Tema prvega srečanja, ki bo v soboto, 28.2.2015, od 15. do 16. ure, v beli dvorani gradu Rače, je: Kako se odločati za izbiro poklica, srednje šole ali študija. Prvi predavatelj bo Danilo Kozoderc. Vabljeni!

KARITAS

»Postno srečanje starejših«

Župnijska Karitas bo v postnem času pripravila SREČANJE BOLNIH IN OSTARELIH NAŠE ŽUPNIJE. To bo v soboto, 07. marca 2015, z pričetkom ob 14.00 uri. Vabljeni.

Škofjeloški pasijon

Strošek ogleda Škofjeloškega pasijona, ki si ga bomo ogledali v soboto, 21.3.2015, ob 20,00 uri znaša 28,00€ na osebo. Stroške ogleda pasijona in prevoza poravnate v župnišču. Odhod avtobusa bo ob 17,00 uri izpred župnišča v Račah.

Romanje v Loreto in San Giovanni Rotondo

V mesecu juniju, od 25. – 28.6.2015, bi v organizaciji Pozejdon turizma romali v Loreto, ki slovi za največje  Marijino romarsko središče Italije in v San Giovani Rotondo, kateri je poznan po patru Piju, ki je nosil stigme – Kristusove rane in je bil izredno priljubljen spovednik. Cena romanja je 335,00€ - možno je plačilo na obroke. V ceno je vštet prevoz, cestnine, polpenzionske nastanitve, vodenje, ogledi, osnovno nezgodno zavarovanje in  DDV. Prijavite se v župnišču in pri Pozejdon turizmu do Velike noči. Vabljeni na romanje v te svete kraje!

Kristjan je postal

Zakrament svetega krsta je prejel:

TIAN POGAČAR

iz Brezule.

Staršem in novokrščencu čestitamo!

Diamantna obletnica poroke

60 let poroke »zakramenta svetega zakona«, sta z zahvalno sveto mašo za visok jubilej skupne življenjske poti obhajala:

PAVLA in POLDA MUSTAFA

iz spodnjih Rač.

Ob DIAMANTNEM jubileju zakonske zveze, jima želimo, da ju še naprej spremlja Božji blagoslov in priprošnja Sv. Jožefa Delavca. Čestitamo!

Voščilo - zahvala

Jutri, v ponedeljek, 23. februarja mineva 6. let od kar so se po navdihu Svetega Duha in milosti Božji, zbrale gospe, ki jih povezuje molitev za potrebe naših družin, naših faranov, naše župnije, naše nadškofije, Cerkve na Slovenskem in potrebe vsega sveta. Ob njihovem jubileju se jim v imenu župnije zahvaljujem za veliko poslanstvo, ki ga opravljajo v imenu nas vseh in katerih sadov in blagoslovov smo deležni prav vsi. Hvala vam za molitveno podporo in Bog Vas še naprej blagoslovi pri Vašem poslanstvu!

TEDEN PRED NAMI

v tednu pred nami pričnemo z rednim veroukom po urniku;

v PONEDELJEK, 23.2., ob 16.30 ima srečanje molitvena skupina;

v TOREK, 24.2., ob 20.00 ima vaje cerkveni pevski zbor;

v ČETRTEK, 26.2 je po sveti maši 15 min. tiha molitev pred Najsvetejšim;

v PETEK, 27.2. ste pred večerno sveto mašo, ob 17,30 vabljeni k premišljevanju in molitvi križevega pota;

v PETEK, 27.2. po večerni sveti maši ima srečanje Slavilno molitvena skupina;

v SOBOTO, 28.2., ob 18.45 uri, je mladinski verouk;

v NEDELJO, 1.3., je prva nedelja v mesecu, zato ste vabljeni, da svoj dar za življenje župnije oddate pred oltarjem! Po maši vabljeni na kavo;

v NEDELJO, 1.3., imajo ob 9.00 uri  Angelčki;

v NEDELJO, 1.3., ste ob 9.30 uri vabljeni k premišljevanju in molitvi križevega pota.