Avtor: zurace Objavljeno: 28. 02. 2015

2. POSTNA NEDELJA

Hvala za dar, ki ste ga danes, na prvo nedeljo v mesecu marcu, darovali za življenje župnije. Bog povrni.

***

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota. Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice; na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih; na prvo soboto bomo pred Najsvetejšim molili Marijine litanije in prosili za blagoslov družin.

KARITAS:

Postno srečanje starejših

Župnijska Karitas v postnem času pripravlja SREČANJE BOLNIH IN OSTARELIH NAŠE ŽUPNIJE. To bo v soboto, 07. marca 2015, z pričetkom ob 14.00 uri.

CELODNEVNA ČEŠČENJA

Po župnijah naše dekanije Dravsko polje v mesecu marcu pričnemo z večnimi molitvami - celodnevnim češčenjem Najsvetejšega. ZATO BODO SVETE MAŠE PRI NAS, NA NEKATERE DNEVE OB 16.00 URI. Prosim za razumevanje!

Zadnje  celodnevno češčenje v naši dekaniji je vedno v naši župniji in to bo v četrtek,  19.3.2015, na praznik Sv. Jožefa.

Postna »spovedna nedelja«

Na 3. postno nedeljo, 8.3.2015, bo pri nas pri obeh svetih mašah, v spovednici, na voljo duhovnik – spovednik od drugod. Četrta cerkvena zapoved nam nalaga: Spovej se svojih grehov vsaj enkrat na leto! Vabljeni, da opravite sveto spoved pred največjim krščanskim praznikom Veliko nočjo.

Gledališka predstava Gregorja Čušina:

PETI EVANGELIJ

Kolpingova družina Rače  VABI na predstavo gledališkega igralca Gregorja Čušina z naslovom Peti evangelij.

Igralec o predstavi pove: "Peti evangelij" ni na novo odkrit apokrif...  je odzven štirih evangelijev v mojem življenju. Vi kar sedite, jaz bom stal... Jaz bom odprtih ust, vi bodite odprtih src... Naj vas vesela novica, ki jo boste slišali, pripelje k Besedi!

Predstava bo v sredo, 18. marca 2015, ob 18. uri v Kino dvorani v gradu Rače. Vstopnine NI; prosimo za prostovoljni prispevek, da se igralcu povrnejo potni stroški. VABLJENI – K.D. RAČE!

Škofjeloški pasijon

Strošek ogleda Škofjeloškega pasijona, ki si ga bomo ogledali v soboto, 21.3.2015, ob 20,00 uri znaša 28,00€ na osebo. Stroške pasijona in prevoza poravnate v župnišču. Odhod avtobusa bo ob 17,00 uri izpred župnišča v Račah.

Romanje v Loreto in San Giovanni Rotondo

V mesecu juniju, od 25. – 28.6.2015, bi v organizaciji Pozejdon turizma romali v:

- Loreto, ki slovi za največje Marijino romarsko središče Italije;

- in v San Giovani Rotondo, kateri je poznan po patru Piju, ki je nosil stigme – Kristusove rane in je bil izredno priljubljen spovednik.

Cena romanja je 335,00€ - možno je plačilo na obroke.  V ceno je vštet prevoz, cestnine, polpenzionske nastanitve, vodenje, ogledi, osnovno nezgodno zavarovanje in DDV.  Prijavite se v župnišču in pri Pozejdon turizmu do Velike noči. Vabljeni na romanje na svete kraje!

TEDEN PRED NAMI

v TOREK, 3.3., ob 20.00 uri ima vaje cerkveni pevski zbor;

1. ČETRTEK, 5.3.; pred sveto mašo ob 17.40 uri vabljeni k molitvi rožnega venca za duhovne poklice; po sveti maši pred Najsvetejšim pa bomo zmolili »Litanije – Kristusove vzklike - za nove duhovne poklice«;

1. PETEK, 6.3.; dopoldan obiskujem bolnike; ob 15,30 uri ste vabljeni k premišljevanju in molitvi križevega pota; sveta maša je ob 16.00 uri; nato še počastimo z litanijami Srce Jezusovo;

1. SOBOTA, 7.3., ob 14.00 uri je v organizaciji Župnijske Karitas »Postno srečanje starejših faranov«; po večerni sveti maši, ob 18.45 uri ste mladi vabljeni k  mladinskemu verouku;

v NEDELJO, 8.3., imajo ob 9.00 uri vaje Angelčki, ki se pripravljajo za materinski dan;

v NEDELJO, 8.3., ste ob 9.30 uri vabljeni k premišljevanju in molitvi križevega pota;

v NEDELJO, 8.3., ste od 7.30 – 11.00 ure vabljeni, da pri spovedniku patru minoritu iz Ptuja opravite globoko postno spoved!