Avtor: zurace Objavljeno: 15. 03. 2015

4. POSTNA NEDELJA

V dneh od 22. do 28. marca 2015 bo v programu Radia Ognjišče radijski misijon, ki ga bodo vodili salezijanci, kateri v tem letu obhajajo 200 letnico rojstva njihovega ustanovitelja sv. Janeza Boska. Letošnji misijon bo že deseti po vrsti.

Pobudo za razpis referenduma za ohranitev vrednote družine je v Sloveniji podpisalo  80.518 državljank in državljanov, potrebnih pa je bilo 2.500 podpisov. O nadaljnjih aktivnostih nas bo Koalicija »Za otroke gre« sproti obveščala.

V Cerkvi na Slovenskem bomo od četrtka, 19. do srede, 25. marca 2015, praznovali TEDEN DRUŽINE. Teden vsako leto poteka med 19. marcem, ko praznujemo god sv. Jožefa, moža Device Marije, in 25. marcem, ko se spominjamo Gospodovega oznanjenja Mariji.

Oljčne vejice

Na 5. postno nedeljo – tiho nedeljo - boste lahko prejeli oljčne vejice, ki jih boste nato na cvetno nedeljo prinesli k blagoslovu presmecev. Oljčne vejice so pripravile in dostavile Istrske župnije. Prostovoljni dar, ki pa ga boste za vejice darovali, bo namenjen, kot vsako leto, za obnovo Istrskih cerkva.

OTROCI: Presmeci, pisanka

Tudi letos bomo s pomočjo KOLPINGOVE DRUŽINE na cvetno nedeljo organizirali tekmovanje presmecev in na velikonočni ponedeljek še  tekmovanje pirhov. Zato že sedaj k sodelovanju vabim vse otroke in veroučence, da izdelajo svoj presmec (ZA CVETNO NEDELJO) in svojo pisanko (ZA VELIKONOČNI PONEDELJEK), ter nam pokažejo svojo ustvarjalnost pri izdelavi krščanskih znamenj.

Gledališka predstava Gregorja Čušina: »PETI EVANGELIJ«

Kolpingova družina Rače  VABI na predstavo gledališkega igralca Gregorja Čušina z naslovom Peti evangelij. Igralec o predstavi pove: "Peti evangelij" ni na novo odkrit apokrif...  je odzven štirih evangelijev v mojem življenju. Vi kar sedite, jaz bom stal... Jaz bom odprtih ust, vi bodite odprtih src... Naj vas vesela novica, ki jo boste slišali, pripelje k Besedi!  Predstava bo v sredo, 18. marca 2015, ob 18. uri v Kino dvorani v gradu Rače. Vstopnine NI; prosimo za prostovoljni prispevek, da se igralcu povrnejo potni stroški. VABLJENI – K.D. RAČE!

Škofjeloški pasijon

Prihodnjo soboto, 21.3.2015, z pričetkom ob 20,00 uri si bomo ogledali Škofjeloški pasijon. Odhod avtobusa bo ob 17,00 uri izpred župnišča v Račah. Prosim, da še nekateri poravnate stroške ogleda pasijona in avtobusnega prevoza.

Teden družine – materinski dan

V okviru tedna družine bomo na 5. POSTNO NEDELJO – 22.3.2015, med svetima mašama, s pričetkom ob 9.00 uri, pripravili KULTURNI PROGRAM OB MATERINSKEM DNEVU, na čast in v spoštovanje vsem mamam, babicam, tetam, botram in vsem, ki sploh tako ali drugače skrbite in živite za naše otroke. Program pripravljajo naši Angelčki. Vabljeni!

TEDEN PRED NAMI

-v PONEDELJEK 16.3. ima ob 16.30 uri srečanje molitvena skupina;

-v TOREK, 17.3., ob 20.00 uri ima vaje cerkveni pevski zbor;

-v PETEK, 20.3. ob 15.30 uri ste vabljeni k premišljevanju in molitvi križevega pota;

-v SOBOTO, 21.3. ob 18.45 uri ste mladi vabljeni k  mladinskemu verouku;

-v NEDELJO, 22.3., ste ob 9.00 uri vabljeni k akademiji ob »Materinskem dnevu«.