Avtor: zurace Objavljeno: 22. 03. 2015

5. POSTNA NEDELJA
TIHA NEDELJA

V dneh od 22. do 28. marca 2015 bo v programu Radia Ognjišče radijski misijon, ki ga bodo vodili Salezijanci, kateri v tem letu obhajajo 200 letnico rojstva njihovega ustanovitelja sv. Janeza Boska. Letošnji misijon bo že deseti po vrsti. V okviru radijskega misijona, bo v petek, 27. marca 2015, t. i. SPOVEDNI DAN, ko bo v več cerkvah po Sloveniji od jutra do večera priložnost za sveto spoved. V naši bližini bo ta dan v petek, 27. 3. 2015 na Ptujski gori, kjer bodo patri na razpolago za sveto spoved skozi ves dan, od 7.00 do 19.00.

V noči iz sobote, 28. 3. 2015, na nedeljo, 29. 3. 2014, premaknemo naše ure eno uro naprej in tako vstopimo v poletni čas. Večerne tedenske svete maše bodo tako od meseca aprila naprej ob 19.00 uri.

Danes, na 5. postno nedeljo, lahko vzamete oljčne vejice, ki jih boste na cvetno nedeljo prinesli k blagoslovu presmecev. Oljčne vejice so pripravile in dostavile Istrske župnije. Prostovoljni dar, ki pa ga boste zanje darovali, je namenjen za obnovo Istrskih cerkva.

Cvetna nedelja - presmeci

Na 6. POSTNO - CVETNO NEDELJO, bomo pri obeh mašah imeli blagoslov presmecev in prisluhnili bomo poročilu o Kristusovem trpljenju - pasijonu.

Pri sveti maši ob 10,00 uri se bomo naj prej zbrali na župnijskem dvorišču, kjer bomo opravili blagoslov zelenja na župnijskem dvorišču in se nato skupaj, kakor takrat Jezus v Jeruzalem, podali v našo župnijsko cerkev.

+++

Na cvetno nedeljo bo po 10,00 sveti maši sledilo nagrajevanje PRESMECEV.

Izbrali in nagradili bomo največji in najmanjši presmec. Za simbolične nagrade bo poskrbela Kolpingova družina Rače.

+++

Prav tako bo Kolpingova družina Rače na VELIKONOČNI PONEDELJEK nagradila otroke, ki bodo prinesli v cerkev pokazat PIRHE, na katerih bo vidna otroška domišljija in ustvarjalnost pri izdelavi krščanskih znamenj.

TEDEN PRED NAMI

-V PONEDELJEK 23.3. ima ob 16.30 uri srečanje molitvena skupina;

- v TOREK, 24.3., ob 20.00 uri ima vaje cerkveni pevski zbor;

- v ČETRTEK 26. 3. je 15 minut po maši tiha molitev pred Najsvetejšim;

- v PETEK, 27.3. ob 15.30 uri ste vabljeni k premišljevanju in molitvi križevega pota;

- v PETEK, 27.3. ima srečanje slavilno molitvena skupina SMS – Hozana;

- v SOBOTO, 28.3. ob 18.45 uri ste mladi vabljeni k  mladinskemu verouku.

VAŠ PODPIS V PODPORO REFERENDUMU »ZA OTROKA GRE« NA UPRAVNIH ENOTAH IN KRAJEVNIH URADIH

URADNE URE krajevnega urada Rače:

-V SREDO: od 8. do 12. ure in od 13. do 17. ure,

-V PETEK: od 8. do 10. ure in od 10.30 do 13. ure!

- Vabljeni, da podpis oddate prvi dan, ali čim prej v naslednjih dneh na krajevnem uradu Rače; lahko ga oddate tudi na katerikoli upravni enoti ne glede na kraj stalnega prebivališča.

-S seboj imejte veljavni dokument: osebno izkaznico, potni list, vozniško dovoljenje.

- Obrazec izpolnite s čitljivimi velikimi tiskanimi črkami.

- POMEMBNO: obrazec NE podpišite doma, podpisati ga morate LASTNOROČNO VPRIČO URADNIKA.

- Podpisani in potrjeni obrazec nato oddajte na stojnici Koalicije »Za otroke gre!«, pred krajevnim uradom.

Zdravi in za vožnjo sposobni državljani, ste povabljeni, da se v svoji okolici organizirate in omogočite podpis pobude tudi starejšim in vsem, ki jim prevoz predstavlja problem.

- Dodatne informacije in podrobnosti so na voljo na spletni strani: www.24kul.si ali v Uradu za laike Nadškofije Ljubljana na tel. št. 01/ 234 26 51 (dr. Mojca Bertoncelj).