Avtor: zurace Objavljeno: 27. 04. 2015

4. VELIKONOČNA NEDELJA
NEDELJA DOBREGA PASTIRJA

Za veroučence od 1. do 8. razreda med prvomajskimi počitnicami (27. 4. - 3. 5.), verouka NI. Z rednim veroukom po ustaljenem urniku za vse veroučence bomo nadaljevali v tednu po 5. velikonočni nedelji.

Šmarnice

V soboto, smo pričeli z ŠMARNICAMI. To je ljudska pobožnost, kjer bomo prisluhnili šmarnični zgodbi ter prepevali Mariji na čast. Tedenske sv. maše z šmarnicami bodo v mesecu maju vsak večer, v župnijski cerkvi ob 18.30 uri razen ob NEDELJAH.  K tej pobožnosti še posebej spodbujam letošnje PRVOOBHAJANCE, da se tako s priprošnjo naše skupne nebeške matere Marije pripravijo na »Prvo sveto obhajilo«, ki ga bodo prejeli na Nedeljo Svete Trojice, 31. maja  2015 ob 10. uri. Vabljeni tudi drugi veroučenci in ostali farani.

Župnijsko žegnanje, 3. 5 2015

Slovesnost na čast župnijskega zavetnika »Svetega Jožefa Delavca«, farno žegnanje, bo na 5. velikonočno nedeljo, 3. maja 2015 ob 9,00 uri.  Sveto mašo bo daroval župnik župnije Ptujska gora, p. Martin Gašparič, ki bo prvič med nami! Ob tem slovesnem in spoštljivem dogodku za našo župnijo, naprošam naše dobre gospodinje za kruh, za pecivo, salamo, zaseko, če je še kaj ostalo od kolin. Slovesnosti ni brez vina, ki ga pridelajo rački vinogradniki, zato gospodarje naprošam tudi za dobrote iz kleti. Vino bo zbral in pripravil g. Branko Hribernik.  Ob 7,00 uri pa ste naše faranke in gospe dobre volje v župnišče, da bi vse prinesene dobrote pripravile v slastne obložene kruhke. Vse nagovorjene naprošam, da se odzovete temu vabilu! Slovesnost župnijskega žegnanja – počastitev našega župnijskega zavetnika Sv. Jožefa Delavca nima sama sebi namen ali meni. Namenjena je vsem nam! DA SE NA TAK SLOVESTEN DAN ZA NAŠO ŽUPNIJO, NE BI DROBILI, SMO NA PRVI REDNI SEJI ŽPS SKLENILI, DA BO TA DAN SAMO ENA SVETA MAŠA, IN SICER, SLOVESNA SVETA MAŠA OB 9,00 URI.

TAKO BOMO, KOT BRATJE IN SESTRE V JEZUSU KRISTUSU, DELEŽNI ENE EVHARISTIJE, KOT ENO ŽUPNIJSKO OBČESTVO. Prav tako vsem zbranim, po končani slovesni sveti maši ostane tudi več časa za druženje na župnijskem dvorišču in uživanju ob dobrotah, ki jih boste darovali. Vabljeni, da se skupaj zberemo pri tej slovesni sveti maši ob 9,00, in skupaj počastimo Sv. JOŽEFA DELAVCA, našega lepega zavetnika in priprošnjika.

Zakonski jubilanti: 5, 10, 15 let …

V nedeljo, 17. 5. 2015 bomo imeli SREČANJE ZAKONSKIH JUBILANTOV, ki živijo v naši župniji. Vsi, ki letos obhajate 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 ali več let poroke, vabljeni na srečanje s sveto mašo in obnovitvijo privolitve ob 15.00 uri.  Jubilanti (za katere smo vedeli naslov prebivališča) ste po pošti prejeli VABILO IN PRIJAVNICO, za katero prosimo, da jo čim prej izpolnjeno vrnete nazaj v župnišče. Nekateri ste sklenili sv. zakon drugje ali se kasneje priselili k nam. Teh pri nas ni vpisanih v poročno knjigo in ne vemo, kako bi jih povabili. Morda jih vi poznate, zato vas prosimo, da jih povabite na srečanje, ali ime in naslov sporočite v župnišče. Ob izhodu vzemite tisti, ki še za koga veste, da ima okroglo obletnico PRIJAVNICO, KATERO IZPOLNITE IN NAM JO IZPOLNJENO VRNETE DO NEDELJE, 10.5.2015, NAZAJ V ŽUPNIŠČE! IZJEMA: na to srečanje ste vabljeni prav vsi pari, ki ste poročeni že več kot 55 let – pomeni:  pridružijo se lahko, vsi pari, ki so poročeni 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63,..let. Tudi za te pare, ki nimajo sicer okrogle obletnice, prosim, da izpolnijo prijavnico in nam jo čim prej vrnete nazaj. PRIJAVNICE SO POTREBNE ZA TO, DA SE VSAJ PRIBLIŽNO VE, KAKO ORGANIZIRATI, TER KOLIKO ČESA PRIPRAVITI.

TEDEN PRED NAMI

-V tednu pred nami so pobožnosti prvega četrtka, prvega petka in prve sobote – molitev, litanije in blagoslov z Najsvetejšim.

-BOLNE IN ONEMOGLE V NAŠI ŽUPNIJI NE BOM OBISKOVAL NA PRVI PETEK, KI JE NA PRAZNIK – 1. MAJ, ampak NASLEDNJI PETEK, 8. maja 2015!