Avtor: zurace Objavljeno: 12. 05. 2015

6. VELIKONOČNA NEDELJA
FLORJANOVA NEDELJA

Karitas

Katastrofalni potres v Nepalu je prizadel 8 milijonov ljudi, mnogi med njimi so izgubili svoje najbližje. Porušenih je bilo preko 600 000 domov, še veliko več pa je razpokanih in še nevarnih za bivanje. Tako je več kot 2,8 milijona ljudi v Nepalu ostalo brez strehe nad glavo in sedaj najbolj nujno potrebujejo začasno bivališče, hrano in vodo.

Slovenska Karitas je pričela z dobrodelno akcijo zbiranja sredstev za najnujnejšo pomoč prizadetim ljudem. 30,00€ omogoči eni družini v Nepalu preskrbo s hrano in vodo za en mesec, ter začasno bivališče.

Pomagate lahko z položnico, svoj dar pa lahko prispevate tudi preko računa:

Slovenska Karitas,

Kristanova ulica 1, 1000 Ljubljana.

SI56 0214 0001 5556 761

Namen: Potres Nepal

Sklic: SI00 880

Koda namena: CHAR

BIC banke: LJBASI2X

Romanje v Međugorje

Pozejdon turizem, organizira in vabi na romanje v Međugorje, ki bo od: 23.10. – 25.10. 2015, (od petka do nedelje).

Cena romanja je 140,00€ na osebo. Na to romanje ste še posebej vabljene družine (starša in otroci). Prijavite se pri Pozejdon Turizmu.

Šmarnice

Vabljeni k šmarnicam, ki so v mesecu maju vsak večer, v župnijski cerkvi ob 18.30 uri razen ob NEDELJAH. Šmarnice so priložnost za otroke in odrasle, da ves mesec maj Mariji izkazujemo hvaležnost za njeno materinsko skrb in se ji izročimo v prihodnje varstvo.

Zakonski jubilanti 2015

Prihodnjo nedeljo, 17. 5. 2015, ste zakonski jubilanti v letu 2015 vabljeni na srečanje s sveto mašo in obnovitvijo privolitve ob 15.00 uri, ki bo v naši župnijski cerkvi. Jubilanti ste po pošti prejeli VABILO IN PRIJAVNICO, za katero prosimo, da jo čim prej, v teh dneh, izpolnjeno vrnete nazaj v župnišče. K sveti maši vabljeni tudi ožji sorodniki jubilantov.