Avtor: zurace Objavljeno: 21. 05. 2015

7. VELIKONOČNA NEDELJA

V PRIČAKOVANJU SVETEGA DUHA »BINKOŠTI«

V duhovni razmislek za teden pred binkoštnim dnem!

»POŠLJI SVOJEGA DUHA IN PRENOVIL BOŠ OBLIČJE ZEMLJE«

DAR MODROSTI - Sveti Duh, dodeli mi dar modrosti, da bomo znal srečati Boga prisotnega v svetu, da bom vse stvari presojal v Njegovi luči in bo v meni vedno prisotna misel na večnost.

DAR UMNOSTI - Sveti Duh, nakloni mi sposobnost doumeti vsebino verskih resnic, prodreti v njihov smisel in občudovati njihovo skladno lepoto. Vzbudi mi ljubezen do verskih resnic, posredovanih v tvoji Cerkvi.

DAR SVÉTA - Sveti Duh, usposobi me, da bom znal odkrivati tvojo voljo tudi v najtežjih trenutkih in me obvaruj nepremišljenih odločitev, usmerjaj me po poti tvoje previdnosti.

DAR MOČI - Sveti Duh, prosim te za dar moči, ki me bo napolnjeval s pogumom stopati preko preizkušenj po poti, ki vodi v zveličanje.

DAR VEDNOSTI - Sveti Duh, potrebujem dar vednosti in te prosim zanj, da se bom dal voditi luči vere in bom znal in mogel slediti tvojemu klicu.

DAR POBOŽNOSTI - Sveti Duh, napolni me z duhom pobožnosti, ki me bo ohranjal v zaupanju vate in pod ljubečim pogledom nebeškega Očeta. Daj, da bom v svetu in pred vsemi ljudmi priča tvoje dobrote.

DAR STRAHU BOŽJEGA - Pridi Sveti Duh in me napolni z zavestjo o tvoji vsemogočnosti in tvojem Božjem veličastvu in se mi bo upirala že misel na greh.

TOLAŽNIK BO PRIŠEL

Ko pride on, bo prepričal svet, da se moti glede greha, pravičnosti in sodbe: glede greha, ker vame ne verujejo, glede pravičnosti, ker odhajam k Očetu in me ne boste več videli, glede sodbe pa, ker je vladar tega sveta obsojen.

SVETI DUH – spregovori nam o GREHU. Okolica nas prepričuje, da greha ni. Prijetno je slišati, da tudi mi nimamo greha. Toda v teh besedah ni resnice. Ko svoj greh pokrivam z modrostjo tega sveta, se ločujem od Tebe, zato mi povej vso resnico, tudi o mojem grehu.

SVETI DUH – spregovori mi o PRAVIČNOSTI. Svet se zanjo ne meni in zanemarja Tvojo pravico, da prejmeš našo hvalo. Svet zanemarja tisto pravico, ki jo imajo otroci, da bi spoznali tebe, pravega Boga in Odrešenika.

SVETI DUH – spregovori mi o SODBI. O tem, kako krivično sodi svet danes, ko ti odreka pravico voditi naše duše v srečno večnost. Spregovori mi o sodbi, ki jo bo Jezus Kristus izvršil o koncu sveta. Vodi moje življenje tako, da ne bom obsojen za večno.

SVETI DUH – vodi me k RESNICI. Premagaj mojo domišljavost, da že vse vem. Jezus povedal si, da boš večal naše spoznanje. Izvršuj to delo v moji duši. Amen.

Karitas

Katastrofalni potres v Nepalu je prizadel 8 milijonov ljudi, ki sedaj najbolj nujno potrebujejo začasno bivališče, hrano in vodo.

Slovenska Karitas še vedno vabi k dobrodelni akciji zbiranja sredstev za najnujnejšo pomoč prizadetim ljudem. 30,00€ omogoči eni družini v Nepalu preskrbo s hrano in vodo za en mesec, ter začasno bivališče.

Pomagate lahko z položnico, svoj dar pa lahko prispevate tudi preko računa:

Slovenska Karitas,

Kristanova ulica 1, 1000 Ljubljana.

SI56 0214 0001 5556 761

Namen: Potres Nepal

Sklic: SI00 880

Koda namena: CHAR

BIC banke: LJBASI2X

Romanje v Međugorje

Pozejdon turizem, organizira in vabi na romanje v Međugorje, ki bo od:

23.10. – 25.10. 2015

(od petka do nedelje).

Cena romanja je 140,00€ na osebo. Na to romanje ste še posebej vabljene družine (starša in otroci). Prijavite se pri Pozejdon Turizmu.

Šmarnice

Še naprej vabljeni k šmarnicam, ki so v mesecu maju vsak večer, v župnijski cerkvi ob 18.30 uri razen ob NEDELJAH. Šmarnice so priložnost za otroke in odrasle, da ves mesec maj Mariji izkazujemo hvaležnost za njeno materinsko skrb in se ji izročimo v prihodnje varstvo.