Avtor: zurace Objavljeno: 27. 05. 2015

BINKOŠTI

- v petek, 29.5.2015 ima po večerni sveti maši sklepno srečanje »SMS« – slavilno molitvena skupina.

Prvo Sveto obhajilo

Prihodnjo nedeljo, 31. maja 2015, bo pri sveti maši ob 10.00 uri slovesnost »Prvega svetega obhajila«. Letos bo k prvemu svetemu obhajilu pristopilo 10 prvoobhajancev tretjih razredov verouka, 6 dečkov in 4 deklice. V tem tednu, ko se bomo bolj intenzivno pripravljali na prvi prejem Jezusa pod podobo hostije, Vam, njih in njihove starše priporočam v molitev.

Župnijska Karitas

1.junija 1992, je bila ustanovljena Župnijska Karitas. V ta namen bom, v ponedeljek, 1. junija 2015, ob 17,00 uri daroval sveto mašo za vse rajne sodelavce Župnijske Karitas Rače in blagoslov dela sedanjih prostovoljcev. V vse teh letih svojega delovanja so prostovoljci storili mnogo dobrega za našo župnijo in naš kraj, zato ste vabljeni, da pridete k tej sveti maši. Tako jim lahko izkažemo svojo zahvalo, za vse darove, ki smo jih prejeli od dela  njihovih rok.

Sv. Rešnje Telo in Kri

V četrtek, 4. junija 2015 v cerkvi obhajamo STROGI in ZAPOVEDAN praznik SVETEGA REŠNJEGA JEZUSOVEGA TELESA IN KRVI. Sveti maši bodo na ta veliki praznik ob 8,00 uri in ob 19,00 uri. Telovsko procesijo, bomo imeli v ta namen, v nedeljo 7. junija 2015 (10. navadna nedelja) po jutranji sveti maši.

Sv. maša ob sklepu veroučnega leta

7. junija 2015, bomo ob 10,00 uri, obhajali  sveto mašo ob zaključku veroučnega leta 2014/2015. Pri tej sveti maši bodo sodelovali veroučenci vseh razredov. Po sveti maši bodo otroci prejeli spričevala. Starši vabljeni, da se udeležite te svete maše, hkrati pa vas naprošam (tako kot prejšnja leta) za kakšno malo dobroto ali sok, ki si jih bomo podelili po maši na župnijskem dvorišču.

Zaključek pastoralnega leta

Zadnjo sejo ŽPS, in hkrati zaključek pastoralnega leta 2014/2015, bomo imeli v soboto, 6. junija 2015. Z avtomobili se bomo odpravili do cerkve Sv. Barbare v Zg. Koreni, kjer bomo darovali zahvalno sveto mašo za preteklo pastoralno leto. Vabljeni, da se nam pridružite tudi ključarji, člani GS, člani molitvene skupine, sodelavci Karitas in pevci. Prijave zbirata Alenka Šibila in Gašper Dajčman.

Srečanje ob koncu šolskega leta za »Angelčke« in ministrante - člane »Jožefove straže«

V primeru lepega vremena bo to srečanje na župnijskem dvorišču, potekalo v soboto, 13. junija 2015, od 15,00 ure do 18,30 ure. Organizira in prijave zbira Lucija Marčič z svojo ekipo pomočnikov.

Romanje v Međugorje

Pozejdon turizem, organizira in vabi na romanje v Međugorje, ki bo od: 23.10. – 25.10. 2015 (od petka do nedelje). Cena romanja je 140,00€ na osebo. Na to romanje ste še posebej vabljene družine (starša in otroci). Prijavite se pri Pozejdon Turizmu.