Avtor: zurace Objavljeno: 31. 05. 2015

NEDELJA SVETE TROJICE

Praznik: Sv. Rešnje Telo in Kri

V četrtek, 4. junija 2015 v cerkvi obhajamo STROGI in ZAPOVEDAN praznik SVETEGA REŠNJEGA JEZUSOVEGA TELESA IN KRVI. Sveti maši bodo na ta veliki praznik ob 8,00 uri in ob 19,00 uri. Telovsko procesijo, bomo imeli v ta namen, v nedeljo 7. junija 2015 (10. navadna nedelja) po jutranji sveti maši.

Župnijska Karitas Rače

1. junija 1992, je bila ustanovljena Župnijska Karitas. V ta namen bom jutri, v ponedeljek, 1. junija 2015, ob 17,00 uri daroval sveto mašo za vse rajne sodelavce Župnijske Karitas Rače in blagoslov dela sedanjih prostovoljcev.

V vse teh letih svojega delovanja so prostovoljci storili mnogo dobrega za našo župnijo in naš kraj, zato ste vabljeni, da pridete k tej sveti maši. Tako jim lahko izkažemo svojo zahvalo, za vse darove, ki smo jih prejeli od dela  njihovih rok.

Kolping družina Rače

Kolpingova družina Sv. Jožefa Delavca Rače, Kolpingovo socialno izobraževalno društvo Rače: VABI na volilni sestanek članov Kolpingove družine ki bo v petek, 5. junija 2015 ob 19.30 uri v cerkvi v Račah.

Sv. maša ob sklepu veroučnega leta

7. junija 2015, bomo ob 10,00 uri, obhajali  sveto mašo ob zaključku veroučnega leta 2014/2015. Pri tej sveti maši bodo sodelovali veroučenci vseh razredov. Po sveti maši bodo otroci prejeli spričevala.

Starši vabljeni, da se udeležite te svete maše, hkrati pa vas naprošam (tako kot prejšnja leta) za kakšno malo dobroto ali sok, ki si jih bomo podelili po maši na župnijskem dvorišču.

Zaključek pastoralnega leta

Zadnjo sejo ŽPS, in hkrati zaključek pastoralnega leta 2014/2015, bomo imeli v soboto, 6. junija 2015.

Z avtomobili se bomo odpravili do cerkve Sv. Barbare v Zg. Koreni, kjer bomo darovali zahvalno sveto mašo za preteklo pastoralno leto. Vabljeni, da se nam pridružite tudi ključarji, člani GS, člani molitvene skupine, sodelavci Karitas in pevci. Prijave zbirata Alenka Šibila in Gašper Dajčman.

Srečanje ob koncu šolskega leta za »Angelčke« in ministrante - člane »Jožefove straže«

V primeru lepega vremena bo to srečanje na župnijskem dvorišču, potekalo v soboto, 13. junija 2015, od 15,00 ure do 18,30 ure.

Organizira in prijave zbira Lucija Marčič z svojo ekipo pomočnikov.

Romanje v Međugorje

Pozejdon turizem, organizira in vabi na romanje v Međugorje, ki bo od: 23.10. – 25.10. 2015 - (od petka do nedelje). Cena romanja je 140,00€ na osebo. Na to romanje ste še posebej vabljene družine (starša in otroci). Prijavite se pri Pozejdon Turizmu.

Teden pred nami

- V tednu pred nami obhajamo pri večernih svetih mašah pobožnosti 1. četrtka,  1. petka in 1. sobote.

- Jutri, v ponedeljek je ob 17,00 sveta maša ob ustanovitvi župnijske Karitas.

- Jutri, v ponedeljek ima srečanje molitvena skupina.

- V četrtek je strog, zapovedan praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi.

- V petek obiskujem bolnike po domovih.

- V petek vabi Kolpingova družina Rače na volilni sestanek.

- V soboto je zaključek pastoralnega leta za člane ŽPS in ostalih skupin.

- V nedeljo po jutranji sveti maši bomo  imeli Telovsko procesijo na čast SRT.

- V nedeljo je sveta maša ob sklepu veroučnega leta in po maši razdelitev spričeval.