Avtor: zurace Objavljeno: 27. 07. 2015

17. NAVADNA NEDELJA

KLOPI  V  CERKVI:

V preteklem času ste DAROVALCI za nove klopi darovali: 50,00€. Do sedaj skupaj darovano in zbrano:13.785,00€. BOGU in Vam darovalci – HVALA!  Kot je bilo oznanjeno, so klopi v izdelavi. Z zbiranjem darov pa nadaljujemo!

KARITAS RAČE - LETNO ROMANJE BOLNIH IN OSTRELIH:

Župnijska KARITAS Rače, v sredo, 19.08.2015, organizira ROMANJE BOLNIH IN OSTRELIH NAŠE ŽUPNIJE. Letos bomo romali v NOVO ŠTIFTO na Dolenjskem, kjer bomo darovali romarsko sveto mašo "za zdravje in blagoslov bolnih in ostarelih".

Odhod avtobusa bo ob 07.00 uri iz Rač (pobiranje romarjev pa bo iz Podove proti cerkvi od 06.45 uri). Po sveti maši bomo imeli kosilo in čas za druženje.

Ob povratku proti domu se bomo ustavili še v Grosuplju, kjer si bomo ogledali novo cerkev sv. Mihaela, ki jo je s svojimi mozaiki prav tako okrasil in olepšal p. Rupnik. V isti cerkvi bomo imeli še pete litanije Matere Božje in prejeli bomo blagoslov z Najsvetejšim.

Povratek v Rače je predviden med 17.00 in 18.00 uro. Prispevek za romanje, za delno kritje stroškov, je 10 eur / osebo. Na avtobusu je na voljo 49 prostih mest, za romanje pa se prijavite pa se v župnišču Rače. Vabljeni. Ž.K.

MOLITEV  OB  KRIŠTOFOVI  NEDELJI:

Mi gremo, gospod …  a večkrat ne vemo – kam. Samo hitimo, Gospod. Pogosto ne vemo – zakaj hitimo. Vedno nekaj iščemo, Gospod. Največkrat ne vemo – zakaj. Pogosto delamo dolge korake in naše življenje se odvija kot nit s koluta, meter za metrom, korak za korakom … Samo ti veš, kdaj bo konec. Gospod, svetuj nam smer, pokaži nam pot. Ti veš, kaj je prav. Obvaruj nas nepotrebnih ovinkov, prizanesi nam s stranpotmi. Opogumi nas, kadar smo nemočni. Pomagaj nam na noge, kadar pademo. Bodi na cilju ti, kadar tja dokončno dospemo. Oče naš, Zdrava Marija, Slava Očetu. AMEN.