Avtor: zurace Objavljeno: 13. 08. 2015

19. NAVADNA NEDELJA

PRVA NEDELJA

Na prvo nedeljo v mesecu avgustu ste za življenje župnije darovali 519,00€. Hvala za vaš dar.

MARIJINO VNEBOVZETJE:

v soboto, 15. avgusta, je strogi, zapovedan praznik Marijinega vnebovzetja - Veliki šmaren. Svete maše bodo ob osmi in deseti uri, pri obeh mašah bomo obnovili posvetitev Slovenskega naroda Materi Božji.

ROKOVA NEDELJA

ko kot župnija poromamo na NA PTUJSKO GORO, kjer bomo ob 10.00 uri darovali sveto mašo, v zahvalo rešitve od kuge na čast Svetemu Roku, bo prihodnjo nedeljo, 16.8.2015 – na 20. navadno nedeljo. Blagoslov peš romarjev, bo ob 4.45 uri zjutraj pri cerkvi v Račah, odhod pa ob 5.00 uri. V času, ko ima vsaka družina enega ali več avtomobilov, organiziranega avtobusnega prevoza romarjev ne bo. V župniji bo zato, prihodnjo nedeljo, samo ena sveta maša, in sicer ob 8,00 uri!

KLOPI  V  CERKVI:

V preteklem tednu ste DAROVALCI za nove klopi darovali:

100,00€; 100,00€; 100,00€.

Do sedaj skupaj darovano in zbrano:

14.434,00€.

BOGU in Vam darovalci – HVALA!  Kot je bilo oznanjeno, so klopi v izdelavi, mizarju pa smo po sklepu Gospodarskega sveta, za nabavo lesa, nakazali 5.000,00€. Z zbiranjem darov pa nadaljujemo, za vsa nadaljnja obnovitvena dela!

DAR ZA MIVO

Nadaljujemo z akcijo zbiranjem darov za MIVO,  s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup vozil za njihovo delovanje. Svoj dar za srečno prevožene kilometre lahko oddate po svetih mašah, ob tem pa boste prejeli na Krištofovo nedeljo blagoslovljeno podobico z molitvijo in nalepko sv. Krištofa. Do sedaj smo zbrali 530,00€.

KARITAS RAČE - LETNO ROMANJE BOLNIH IN OSTRELIH:

Župnijska KARITAS Rače, v sredo, 19.08.2015, organizira romanje bolnih in ostarelih naše župnije. Letos bomo romali v NOVO ŠTIFTO na Dolenjskem, kjer bomo darovali romarsko sveto mašo "za zdravje in blagoslov bolnih in ostarelih".  Odhod avtobusa bo ob 07.00 uri iz Rač (pobiranje romarjev pa bo iz Podove proti cerkvi od 06.45 uri). Po sveti maši bomo imeli kosilo in čas za druženje. Ob povratku proti domu se bomo ustavili še v Grosuplju, kjer si bomo ogledali novo cerkev sv. Mihaela, ki jo je s svojimi mozaiki prav tako okrasil in olepšal p. Rupnik. V isti cerkvi bomo imeli še pete litanije Matere Božje in prejeli bomo blagoslov z Najsvetejšim. Povratek v Rače je predviden med 17.00 in 18.00 uro. Prispevek za romanje, za delno kritje stroškov, je 10 eur / osebo. Na avtobusu je na voljo 49 prostih mest, za romanje pa se prijavite pa se v župnišču Rače. Vabljeni.

NAŠI RAJNI:

V preteklem tednu smo se na pokopališču v Slivnici poslovili od + Franca Kozoderc (r. 1930), iz Rač.

Molimo za vse naše drage rajne!