Avtor: zurace Objavljeno: 30. 08. 2015

22. NAVADNA NEDELJA

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota. Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice; na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih, pri maši bomo počastili Srce Jezusovo. Na prvo soboto bomo pred Najsvetejšim, na priprošnjo Matere Božje, molili in prosili za blagoslov družin. Prihodnja nedelja je prva nedelja v mesecu septembru; vabljeni, da svoj dar za vodenje in življenje župnije oddate pred oltarjem. Po maši vabljeni na klepet ob kavi.

DAR ZA MIVO

Nadaljujemo z akcijo zbiranjem darov za MIVO, s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup vozil za njihovo delovanje. Svoj dar za srečno prevožene kilometre lahko oddate po svetih mašah, ob tem pa boste prejeli na Krištofovo nedeljo blagoslovljeno podobico z molitvijo in nalepko sv. Krištofa. Do sedaj smo zbrali 825,00€.

PRVA REDNA SEJA ŽPS V PASTORALNEM LETU 2015 /  2016

V četrtek, 3.9.2015 bo po večerni sveti maši in po molitvi pred Najsvetejšim, prva redna seja ŽPS! Člani vabljeni!

VEROUČNO LETO 2015 / 2016

Vse v zvezi z »Veroukom 2015 – 2016« preberite v »KATEHETSKO PISMO STARŠEM«. Vzemite ga tisti, ki imate doma veroučenca, kot prilogo k oznanilom. Prav tako se lahko o vpisu seznanite na župnijski internetni strani, pod rubriko »Verouk 2015 – 2016.

SREČANJE STARŠEV BIRMANCEV

V ponedeljek, 7.9.2015, po večerni maši, ob 19,30 uri, bo srečanje staršev bodočih birmancev (8. in 9. razred verouka), da se dogovorimo glede poteka priprav na sveto birmo. Znan je tudi že datum birme. Vabljeni!

ŠKOFIJSKI MOLITVENI DAN ZA NOVE DUHOVNE POKLICE

V soboto 5. 9. 2015, bo na Ptujski Gori potekal nadškofijski molitveni dan za duhovne poklice. Geslo dneva je: »Lepo je biti s teboj, Jezus!« Program - začetek ob 8.30 sočasno na treh mestih: - v baziliki: molitvena ura - zlasti za starejše, ki težje dalj časa stojijo; - v Frančiškovi dvorani: program za otroke, mlade in ministrante; - po romarski poti: križev pot. Ob 9.30 so nato pete litanije v baziliki; - ob 10.00 sveta maša – somaševanje vodi nadškof metropolit Alojzij Cvikl. Posebno mesto bo letos na molitvenem dnevu ponovno namenjeno župnijskim animatorjem za duhovne poklice, da bi v svoji župniji še bolj zavzeto pomagali župnikom pri animaciji molitve in dela za nove duhovne poklice, njihovo svetost in stanovitnost.

Vabljene članice župnijske molitvene skupine in naši ministranti.

Na cerkvenem dvorišču se zberemo ob 8.30 in se nato z avtomobili odpeljemo na Ptujsko goro. Ministranti bodo s seboj vzeli ministrantske obleke, ki jih boste vzeli pred odhodom v župnišču. Po sveti maši se bomo nato skupaj družili še ob kosilu. Domov se bomo vrnili okoli 14.00  ure.

Ministranti in članice molitvene skupine, se prijavite v župnišču!

STIČNA MLADIH »FESTIVAL KATOLIŠKE MLADINE«

Dijaki in študentje naše župnije, ste vabljeni v soboto, 19.9.2015, na vsakoletni festival katoliške mladine v Stični. Srečanja se bomo udeležili z avtobusom, skupaj z ostalimi župnijami naše dekanije Dravsko polje. Več informacij bo v prihodnjih oznanilih. Prijavite se v župnišču.

KRISTJAN JE POSTAL

- peti otrok družine Batagelj iz Rač,

JAKOB BATAGELJ,

sin očeta Boruta in matere Tadeje.

Staršem novokrščenca čestitamo in jih kot župnijsko občestvo podpiramo z molitvijo!