Avtor: zurace Objavljeno: 13. 09. 2015

LETNO ŽUPNIJSKO ROMANJE  PO SLOVENSKIH GORICAH

Rožnovenska sobota,  03.10.2015

Zavrh – Sveta Trojica – Jakobski dol

Odhod avtobusa bo ob 8.00 uri iz Rač. Sledi vožnja do Zavrha, kjer se bomo spomnili velikega Slovenca, generala Rudolfa Maistra. Tu bo ogled Maistrovega stolpa in spominske sobe. Romarsko sveto mašo bomo darovali pri romarski cerkvi na Sveti Trojici. Po maši sledi vožnja do Lenarta, kjer si bomo ogledali oljarno Petovar. Po kosilu nas bo vodila pot proti Jakobskega dolu do vinogradniške kmetije Fabjan, kjer bo ogled kleti in degustacija vina. Pred povratkom proti domu se bomo ustavili še v cerkvi sv. Jakoba, kjer bomo odpeli litanije Matere božje in tako zaključili lep romarski dan.

Cena: 29,00 EUR. Prijave: Župnijski urad Sv. JOŽEFA DELAVCA RAČE in Pozejdon turizem.

Na prvo nedeljo v mesecu septembru ste za kritje stroškov življenja župnije darovali 574,00€. Bog povrni.

Dar za Mivo

Nadaljujemo z akcijo zbiranjem darov za MIVO, s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup vozil za njihovo delovanje. Do sedaj smo zbrali  930,00€.

Kristjan je postal

Zakrament svetega krsta je prejel:  VAL KURBOS iz Rač,

sin očeta Roka Kurbos in matere Katje Ribič.

Staršem čestitamo!

TEDEN PRED NAMI

·                      v TOREK, 15. 9. 2015, ob 20,00 uri ima srečanje cerkveni pevski zbor;

·                      v ČETRTEK in PETEK pričnemo z veroukom od 3. do 9. razreda.

·                      v ČETRTEK, 15 minut po sveti maši je tiha molitev pred Najsvetejšim;

·                      v SOBOTO, 19.9.2015 gremo v Stično, večerne svete maše tukaj ne bo!