Avtor: zurace Objavljeno: 28. 09. 2015

26. NAVADNA NEDELJA - SLOMŠKOVA NEDELJA

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota, prva nedelja meseca oktobra.

Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice; na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih, pri večerni maši bomo počastili Srce Jezusovo.

Na prvo soboto bomo na župnijskem romanju, pred Najsvetejšim, na priprošnjo Matere Božje, molili in prosili za blagoslov družin.

Prihodnja nedelja je prva nedelja v mesecu oktobru; vabljeni, da svoj dar za vodenje in življenje župnije oddate pred oltarjem.  Po maši vabljeni na kratek klepet ob kavi.

OKTOBER - Marijin mesec »Rožnega venca« in »Šentvorsce«

V četrtek, 1. oktobra 2015, vstopamo v Marijin mesec »rožnega venca«. Rožni venec bomo molili skozi ves mesec, vsak dan, 20 minut pred večerno sveto mašo in pred nedeljskima svetima mašama.

Prav tako bomo pri tedenskih svetih mašah, po evangeliju, prisluhnili oktobrskemu branju »ŠENTVORŠCAM«, ki so jih za to leto izdali bratje Minoriti na Ptujski gori.

FARANI: »Ko nas Jezus rešuje, nas Marija uči živeti z njim. Vsak vernik, naj se vsaj enkrat v tem mesecu udeleži skupne molitve rožnega venca, 20 minut pred sv. mašo.«

Dar  za  Mivo

Nadaljujemo z akcijo zbiranjem darov za MIVO, s katero omogočimo slovenskim misijonarjem nakup vozil za njihovo delovanje. Do sedaj smo zbrali 1.222,00€. Darove bomo zbirali do misijonske nedelje. Hvala darovalcem.

Oktobrska seja ŽPS

V četrtek, 1.10.2015, po večerni sveti maši in po »pobožnosti prvega četrtak«, bo ob 19,00 uri seja Žps.

Člani, ne pozabite: na tej seji se nam bo pridružil pater kapucin, v pripravi na misijon. Prav vsi člani ŽPS pridite zagotovo!

Verouk za 1. in 2. razred

V sredo, 30.9.2015, pričnemo z veroukom za prvi (16,00-16,45) in drugi (16,50-17,35) razred, po objavljenem razporedu urnika.

Kristjanki sta postali

MIA  KOVAČIČ - ŠKERGET,

hči očeta Ivana Škerget in matere Kristine Kovačič;

ter

LISA - LILU  KOVAČIČ,

hči očeta Tomaža Kovačič in matere Mateje Klep.

Staršem novokrščenk čestitamo in jih kot župnijsko občestvo podpiramo z molitvijo!

V nebesih je doma

V preteklem tednu, smo se na pokopališču Slivnica, poslovili od: KATARINE VEŠNER (roj. 1925) iz Rač. Molimo za naše rajne!

LETNO ŽUPNIJSKO ROMANJE PO SLOVENSKIH GORICAH

Rožnovenska sobota - 03.10.2015 Zavrh – Sveta Trojica – Jakobski dol

Odhod avtobusa bo ob 7,50 iz Podove, ob 8,00 iz Rač,

od koder bo nadaljeval pot in sprejemal romarje v smeri proti avtocesti.

Cena: 29,00 EUR.

Prijave: Župnijski urad Sv. JOŽEFA DELAVCA-RAČE in Pozejdon turizem.

TEDEN PRED NAMI

· v TOREK, 29. 9. 2015, ob 20. uri ima srečanje cerkveni pevski zbor;

· v SREDO, 30.9.2015, pričneta z veroukom 1. in 2. razred veroučencev, ob 16.00 in 16,50 uri;

· prvi ČETRTEK, po sveti maši je molitev pred Najsvetejšim za nove duhovne poklice;

· v ČETRTEK 1. 10. 2015 je po maši in molitvijo pred Najsvetejšim seja ŽPS;

· v SOBOTO, 3. 10. 2015 je župnijsko romanje;

· v NEDELJO, 4.10.2014, pred drugo sveto mašo, birmanci, molijo rožni venec po razporedu.