Avtor: zurace Objavljeno: 13. 10. 2015

28. NAVADNA NEDELJA

Na prvo nedeljo v mesecu oktobru ste za življenje župnije darovali 559,00€. Hvala za vaš dar.

V Marijinem mesecu »rožnega venca«,  molimo rožni venec vsak dan, 20 minut pred večerno sveto mašo in pred nedeljskima svetima mašama. Prav tako pri tedenskih svetih mašah, po evangeliju, prebiramo  »ŠENTVORŠCE«. Vabljeni.

- Prihodnja, 29. navadna nedelja, je MISIJONSKA NEDELJA, zato bo nedeljska nabirka namenjena in oddana za potrebe najbolj revnih misijonov po svetu. Vabljeni, prav tako, da tudi z molitvijo podprete misijonsko delo Cerkve.  V dar boste prejeli žepni koledarček, ki ga podarja misijonsko središče Slovenije.

Miva

Danes končujemo z akcijo zbiranjem darov za MIVO »Darujem, življenja rešujem«. Od Krištofove nedelje do sedaj smo zbrali 1.322,00€. Denar bo v tednu pred nami nakazan v misijonsko središče Slovenije. Bog povrni vašo velikodušnost za nakup prevoznih sredstev za naše slovenske misijonarje.

Župnijska Karitas

AKCIJA KARITAS:

MANJŠA SVEČA - ZA REVNE VELIKA SREČA! S to akcijo nas Karitas vabi, da ob 1. novembru – Prazniku Vseh Svetih in med letom prižgete svečo manj ali manjšo svečo in del sredstev namenite za ljudi v stiski. Tako bo župnijska Karitas dve nedelji zapored, pred praznikom Vseh svetih: 18. 10. 2015 in 25. 10. 2015, po obeh svetih mašah prodajala sveče za praznik "Vseh svetih".

Cena svečke je  1.20€, s tem, da se 0.70€ odvede za kritje stroškov nabave sveče, 0.50€, pa ostane naši župnijski Karitas.

Te svečke so okolju prijazne, popolnoma se reciklirajo, gorijo z manj izpustov Co-2 in njihov plamen z vašim darom sveti tudi za ljudi v stiski.

Vabim vas, da podprete to dejavnost naše Karitas, ki z razliko v denarju omogoča boljše življenje našim župljanom, ki živijo na robu socialnega praga.

*****

Župnijska Karitas Rače v sodelovanju  s cepilnim centrom in z ambulanto ZD Rače organizira CEPLJENJE PROTI GRIPI. Cepljenje bo v soboto, 17. 10. 2015, od 10.00 - 11.00 ure, v ambulanti novega ZD Rače. Cena cepljenja je 12,00 €, ter 7,00 € za kronično bolne in starejše od 65 let. Vabljeni!

Kristjani so postali

Zakrament svetega krsta so prejeli:

- Tim Bauman iz Rač;

- Nik Bauman iz Rač;

- Vid Leopold iz Orehove vasi;

- Jurij Perko iz Maribora.

Staršem čestitamo!

Poslovili smo se

V preteklem tednu smo se na pokopališču Slivnica poslovili od:

- Genovefe Granda (*1921) iz Rač;

- Rozalije Hojnik (*1932) iz Rač;

- Antona Pignar (*1932) iz Rač!

Molimo za duše naših rajnih!

TEDEN PRED NAMI

· v TOREK, 13. 10. 2015, ob 20. uri ima srečanje cerkveni pevski zbor;

· v ČETRTEK 15. 10. 2015 je 15 minut po sveti maši molitev pred Najsvetejšim;

· v PETEK, 16. 10. 2015 ob 20.30  uri  ima srečanje študentska skupina;

· v SOBOTO, 17.10.2015, ima srečanje zakonska skupina;

· v NEDELJO, 18.10.2015, obhajamo Misijonsko nedeljo;

· v NEDELJO, 18.10.2015, imajo Angelčki vaje;

· v NEDELJO, 18.10.2015, pred drugo sveto mašo, veroučenci molijo rožni venec po razporedu, ter Karitas prodaja sveče!