Avtor: zurace Objavljeno: 1. 11. 2015

VSI SVETI

Pred nami so:

PRVI ČETRTEK, PRVI PETEK IN PRVA SOBOTA MESECA NOVEMBRA.

Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice; na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih, pri večerni maši bomo počastili Srce Jezusovo.

Na prvo soboto bomo pred Najsvetejšim, na priprošnjo Matere Božje, molili in prosili za blagoslov družin.

Prihodnjo nedeljo – na zahvalno nedeljo - ste vabljeni, da se zadržite na kratkem klepet ob kavi.

- Ta teden pričnemo z veroukom po rednem urniku.

- V ponedeljek ima srečanje molitvena skupina, ob 16,30 uri.

Karitas - Zahvalna nedelja

V nedeljo, 08. 11. 2015, bomo obhajali »ZAHVALNO NEDELJO«. Ob koncu maše bomo zapeli »zahvalno pesem« za vse, kar smo od Boga v tem letu prejeli, predvsem v obliki pridelkov.

Da pa ta dan ne bi ostali samo pri molitvi in besedni zahvali, vsakega izmed vas vabim, da to nedeljo svojo zahvalo izkaže tudi s konkretnimi darovi, ki jih bomo podarili ljudski kuhinji »BETLEHEM«, ki deluje pod okriljem nadškofijske Karitas in pripravlja dnevni topli obrok za brezdomce.

Tako vas naprošam, dragi farani, da k sveti maši na Zahvalno nedeljo (08.11.2015) PRINESETE SVOJ KONKRETEN DAR IN GA POLOŽITE PRED OLTAR.

Prinesete lahko kar koli, kar je potrebno v kuhinji (sol, moka, olje, testenine, riž, zdrob, sladkor, vložena zelenjava, ...). Naprošajo tudi za krompir, zelje, jabolka in ostalo kar spada k ozimnici.

Ta oblika zbiranja darov na zahvalno nedeljo, je letos organizirana že četrtič in v ljudski kuhinji Betlehem, so bili vaši bogatih darov vsako leto zelo veseli in vsem darovalcem iskreno hvaležni.

V imenu župnijske Karitas se Vam za prinesene darove že vnaprej lepo zahvaljujem.

Seja  ŽPS

V mesecu novembru, seje Žps, v pripravi na misijon, NE BO v četrtek (prvi četrtek), ampak bo na prošnjo patra Joškota – kapucina, seja ŽPS v

SREDO, 4.11.2015, OB 19,00 URI.

Člani vabljeni v sredo!

Srečanje letošnjih birmancev z škofom

Prihodnjo soboto, 7.11.2015, bo na pobudo našega nadškofa g. Alojzija Cvikla, potekalo prvo srečanje birmancev celotne nadškofije z g. nadškofom. Srečanje bo na Slomškovi gimnaziji (Vrbanska), od 9,30 – 15,30 ure.

Naši  rajni

V petek smo se na pokopališču Slivnica poslovili od:

+ Antonije Kolednik (*1930),

iz Podove!

Molimo za naše drage rajne, še posebej v teh svetih dneh!