Avtor: zurace Objavljeno: 21. 11. 2015

KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA

• Z današnjo nedeljo Kristusa Kralja vesoljstva zaključujemo cerkveno leto B, in s prihodnjo, prvo adventno nedeljo, vstopamo v novo cerkveno leto C.
  •  Od prihodnje nedelje naprej boste lahko kupili MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2016 po ceni 2,00 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2016 po ceni 5,50 €.
  •  V Petek, 27.11.2015 ima, po večerni sveti maši, srečanje SMS Hozana;

Blagoslov adventnih venčkov

Prihodnjo nedeljo, 29. 11. 2015, prva adventna nedelja, bomo pri obeh mašah imeli blagoslov adventnih venčkov. “Učenci in starši 8. razredov OŠ Rače bodo v ta namen izdelali in prodajali adventne venčke, in sicer PRED PRVO IN PRED DRUGO SVETO MAŠO po ceni 10 € za venček. Izkupiček od prodaje bo šel za namen delnega kritja stroškov interdisciplinarne strokovne ekskurzije. Kupljen venček nato ponesete v cerkev, kjer jih bomo blagoslovili skupaj z župnijskim adventnim venčkom  in nato blagoslovljenje odnesete na svoje domove. Adventni venček naj ne služi dekoraciji stanovanja, ampak ima globok duhovni pomen. Dovolite mu, da iz njega poleg lepote po opravljenem blagoslovu veje tudi Božji Duh, ki povezuje družino k skupni molitvi.

Sveti Miklavž 2015

Ponovno nas bo obiskal Sv. Miklavž. Ta dobri mož se bo ustavil in obdaril naše otroke  v soboto 5. 12. 2015, pri sveti maši s pričetkom ob 17,00 uri. ZA STARŠE: Cena paketa znaša 8,00 € na otroka, kakor pretekla leta. Prijave otrok za Miklavžev paket bomo zbirali do prve adventne nedelje, 29. 11. 2015. Prosim, da s prijavo otrok ne zamujate!