Avtor: zurace Objavljeno: 28. 11. 2015

1. ADVENTNA NEDELJA

• PRED NAMI SO: prvi četrtek, prvi petek in prva sobota ter prva nedelja meseca oktobra. Na prvi četrtek bomo po jutranji sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice; na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih, pri večerni maši bomo počastili Srce Jezusovo. Na prvo soboto bomo, po jutranji, osminski sveti maši, pred Najsvetejšim, na priprošnjo Matere Božje, molili in prosili za blagoslov družin.
  • Prihodnja nedelja je prva nedelja v mesecu oktobru; vabljeni, da svoj dar za vodenje in življenje župnije oddate pred oltarjem. Po maši vabljeni na kratek klepet ob kavi.
  • Prihodnjo soboto je ob 19,00 mladinsko srečanje.
  • Kupite lahko MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2016 po ceni 2,00 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2016 po ceni 5,50 €.

Decembrska seja ŽPS

V četrtek, 3. 12. 2015 bo, z pričetkom ob 18., uri seja ŽPS. Na tej seji se nam bo, že tretjič, pridružil pater Joško Smukavec -  kapucin, v pripravi na misijon 2017. Člani ŽPS vabljeni!

Naročnina: verski tisk 2016

Naročnike verskega tiska  OGNJIŠČE  in DRUŽINA prosim, da do konca leta obnovite naročnino na verski tisk. LETNA NAROČNINA za leto 2016, na revijo OGNJIŠČE znaša  29,70 €, na tednik DRUŽINA pa  96,20 €.

- Naročite lahko tudi MOHORJEVO ZBIRKO KNJIG za leto 2017. To je komplet zanimivih in poučnih knjig. Prednaročniška cena za komplet je 46,00 €. Ker pridejo te knjige na župnijo vedno v začetku decembra, je ta komplet kvalitetnega branja prav tako lahko lepo praznično darilo!

Sveti Miklavž 2015

Ponovno nas bo obiskal Sv. Miklavž. Ta dobri mož se bo ustavil in obdaril naše otroke  v soboto 5. 12. 2015, pri sveti maši s pričetkom ob 17,00 uri. Cena paketa znaša 8,00 € na otroka, kakor pretekla leta. Prijave otrok za Miklavžev paket bomo zbirali do srede, 2. decembra 2015. Prosim, da s prijavo otrok ne zamujate!

ZDRAVNIŠKA POMOČ NA MISIJONU

Študentke medicine in dentalne medicine: KATJA KORDEŽ iz Sp. Polskave, ANJA KOLMAN iz Celja, EVA KOBAN iz Slov. Konjic in KLARA RAKUŠA iz Miklavža pri Ormožu, ki v tem letu

končujejo študij, se pripravljajo na trimesečno delo na misijonu Matanga na Madagaskarju. S tem delom želijo nuditi zdravstveno oskrbo ljudem na misijonu, ki nimajo možnosti srečati zdravnika oz. si zdravljenja ne morejo privoščiti.

Njihova misija se bo začela oktobra 2016. V celoletni pripravi je poleg dodatnega študija tudi zbiranje sredstev, saj morajo same pokriti stroške zdravil, sanitetnega materiala in pripomočkov, s katerimi bodo pomagale tam. Iz tega razloga prosijo za pomoč.

K NAM PRIHAJAJO NASLEDNJO NEDELJO, 6.12.2015, KO BODO PO SV. MAŠI NA STOJNICI PONUDILE NJIHOVE MAJICE, DOMAČE IN ROČNE IZDELKE. HVALA ZA VSAK DAR ŽE V NAPREJ!