Avtor: zurace Objavljeno: 12. 12. 2015

3. ADVENTNA NEDELJA

• Na prvo nedeljo v mesecu decembru ste za življenje in vodenje župnije darovali 634,00 €. Hvala za Vaš dar. Bog Vam povrni za dobroto.
  •  Kupite lahko MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2016 po ceni 2,00 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2016 po ceni 5,50 €.

Srečanje bolnih in starejših faranov

Župnijska Karitas Rače pripravlja prihodnjo soboto, 19. 12. 2015, ob 14,00 uri »Adventno srečanje  bolnih in starejših faranov  naše župnije«. Hkrati bo to priložnost za prejem zakramenta bolniškega maziljenja in svete spovedi. Župnijska Karitas gospodinje naše župnije naproša za pecivo, gospodarje pa za kakšen liter vina.

- OBISK STAREJŠIH Karitas bo pred božičnimi prazniki,  v sodelovanju z RK Rače, obiskoval bolne in ostarele župljane in občane, ki so jih starost, onemoglost in bolezen prisilili, da jesen življenja preživijo izven župnije ali pa so v domači oskrbi.

Naročnina: verski tisk 2016

- Naročnike verskega tiska:  OGNJIŠČE  in DRUŽINA prosim, da do konca leta obnovite naročnino na verski tisk. LETNA NAROČNINA za leto 2016, na revijo OGNJIŠČE znaša  29,70 €, na tednik DRUŽINA pa  96,20 €.

- Naročite lahko tudi MOHORJEVO ZBIRKO KNJIG za leto 2017. To je komplet zanimivih in poučnih knjig. Prednaročniška cena za komplet je 46,00 €. Ker pridejo te knjige na župnijo vedno v začetku decembra, je ta komplet kvalitetnega branja prav tako lahko lepo praznično darilo!

Prijava za »Blagoslov domov«

Leto je počasi naokrog – in da bi se izognil kakšnim nevšečnostim, ko pozvonim pri vratih, ko opravljam blagoslove domov in družin, bom letos ponovno zbiral PRIJAVE za BLAGOSLOV VAŠIH DOMOV IN DRUŽIN, ki jih bom začel opravljati po Božiču.

Družina, ki želi, da jo obiščem in skupaj z molitvijo kličemo Božjega blagoslova, naj se prijavi. Hiše in družine, kjer ne bodo osebno izrazili želje, da jih obiščem, ne bom obiskal! HVALA ZA RAZUMEVANJE!

Koncert našega cerkvenega zbora

"KO ZVONOVI ZAPOJO, ČUTIM V SEBI NOVO MOČ..."

Pevci MePZ KKID Sv. Jožefa Delavca vas vabijo na praznični koncert  "PESEM TISOČERIH ZVONOV", ki bo na adventni petek, 18.12., ob 19.00 v naši cerkvi.

S tem koncertom vam želijo dati novih moči za vsakdanje življenje in vam polepšati bližajoče se praznike. Prisrčno vabljeni!

Betlehemska lučka miru

Betlehemsko lučko miru boste letos lahko od skavtov, kupili na sveti večer (24.12.2015), po obeh polnočnicah in jih nato ponesli na svoje domove.

Kristjana sta postala

• ANEJ RAKUŠ, sin očeta Stankota Rakuš in matere Anje Doberšek iz Rač;

• SOFIJA LAŠIČ, hči očeta Tomaža Lašič in matere Urške Pavlinič iz Maribora.

Staršem čestitamo!

Razmišljanje ob bližajočem referendumu o Družini

V četrtek, 17.12.2015, ste ob 19,00 uri vabljeni v župnijsko cerkev, na razmišljanje, pogovor o referendumu, glede statusa DRUŽINE v prihodnje, na katerega se bomo podali prihodnjo nedeljo, 20.12.2015.

Namenjeno je vsem, ki se čutite odgovorne za družino in Vam zanjo ni mar. To srečanje pripravlja Slavilno Molitvena Skupina.