Avtor: zurace Objavljeno: 27. 12. 2015

SVETA DRUŽINA

- Kupite lahko MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2016 po ceni 2,00 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2016 po ceni 5,50 €.

Naročnina: Verski tisk 2016

- Naročnike verskega tiska:  OGNJIŠČE  in DRUŽINA prosim, da čim prej obnovite naročnino na verski tisk. LETNA NAROČNINA za leto 2016, na revijo OGNJIŠČE znaša  29,70 €, na tednik DRUŽINA pa  96,20 €.

MESEC JANUAR pa je MESEC VERSKEGA TISKA:

In kaj beremo? Vsak tisto, za kar se zanima. Vsako branje pa pusti neke sledove in učinke: ali se bralec ob tem jezi in vse zavrača, ali pa se hoče bralec povezati z vsebino branja. V vsakem primeru branje človeka oblikuje, oblikuje njegovo misel. Ravno zaradi tega dejstva, je pomembno kakšni novici dovolimo, da vodi našega duha. Na razpolago nam je: rumeni tisk za poniževanje drugih ter za naslado ob njihovih bolečinah in stiskah; za izobraževanje imamo strokovno branje; za duhovno rast pa je pred nami verski tisk. Vabljeni vsi, ki še nimate verskega časopisa, da naročite primeren časopis, ki bo obogatil vašo duhovno dimenzijo, kajti »DUHOVNA RAST JE TUDI V DOBREM BRANJU«, zato izberite zase dobro branje.

Zadnji dan leta 2015

Sedmi dan božične osmine, zadnji dan leta 2015, ko goduje sveti Silvester, bomo obhajali »zahvalno sveto mašo v zahvalo za staro leto«. Sveta maša bo ob 17.00 uri. Zapeli bomo zahvalno pesem in prejeli blagoslov z Najsvetejšim, ki naj nas spremlja v preostalih urah starega  leta in skozi vse leto 2016.

Blagoslov domov

Zbiram PRIJAVE za BLAGOSLOV VAŠIH DOMOV IN DRUŽIN. Družina, ki želi, da jo obiščem in skupaj z molitvijo kličemo Božjega blagoslova, naj se prijavi. Hiše in družine, kjer ne bodo osebno izrazili želje, da jih obiščem, ne bom obiskal! HVALA ZA RAZUMEVANJE!

Kristjan je postal

Zakrament svetega krsta je prejel:

LUKA PETEK iz Rač,

sin očeta: Boštjana Petek in matere Klavdije Golobič – Petek.

Čestitamo novemu kristjanu

v našem občestvu!

Poslovili smo se

V preteklem tednu smo se na pokopališču v Slivnici poslovili od:

+ JOŽEFA KOCIPER (roj. 1920) iz Rač.

Molimo za rajne!

Zahvala za pomoč

Zahvaljujem se vsem prostovoljcem, veroučencem, birmankam, ministrantom, pevcem, ki so darovali svoj prosti čas, mnogi tudi materialna sredstva, za to, da je bilo letošnje miklavževanje, nato adventni čas, božični igri, obe polnočnici, jaslice, smreke, okraski, darila, pogostitve na dvorišču ter vsa liturgija pri svetih mašah v naši župniji lepo pripravljena in izpeljana. Bog povrni vsem za izkazano pomoč.

Župnijski upravitelj!