Avtor: zurace Objavljeno: 31. 01. 2016

4. NAVADNA NEDELJA
NEDELJA SVETEGA PISMA

Jutri, v ponedeljek, ima ob 16,30 uri, srečanje molitvena skupina.

Pred nami so: PRVI ČETRTEK, PRVI PETEK IN PRVA SOBOTA in PRVA NEDELJA MESECA FEBRUARJA.  Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice; na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih, pri večerni maši bomo počastili Srce Jezusovo. Na prvo soboto bomo pred Najsvetejšim, na priprošnjo Matere Božje, molili in prosili za blagoslov družin. Prihodnja nedelja je prva nedelja, po maši  ste vabljeni, da se zadržite na kratkem klepetu ob kavi.

V torek, 2.2.2016 je PRAZNIK GOSPODOVEGA DAROVANJA – SVEČNICA. Na ta dan v cerkvi blagoslovimo sveče, ki jih potem doma prižigate v hudi stiski, ob smrti v družini ali hudi uri. Lepo bi bilo, da bi vsak dom imel doma svečo blagoslovljeno na svečnico, blagoslovljeno vodo in križ. Te svete blagoslovljene stvari so nam v opomin, da tudi v času najhujše teme nismo sami, da je Bog z nami. Sveče boste lahko dobili pred sveto mašo v cerkvi.

DEKANIJSKA REKOLEKCIJA

V sredo,  3. 2. 2016, bo pri nas potekala dekanijska rekolekcija – mesečno srečanje duhovnikov vsakič v drugi župniji - duhovnikov dekanije Dravsko polje. Zbrali se bomo pri sveti maši ob 9.00 uri.  Prisotni bodo tudi naši dekanijski duhovniki in skupaj bomo molili za različne potrebe v naši dekaniji Dravsko polje.

Kdor ima čas in je prost vseh obveznosti, ga lepo naprošam, da se udeleži  sv. maše in skupaj z nami moli in prosi Boga za blagoslov našega delovanja.

Blažev žegen

V sredo, 3. 2. 2016 obhajamo god Svetega Blaža. Pri svetih mašah ob 9.00 in 18.00 boste lahko prejeli BLAŽEV ŽEGEN, ki vas obvaruje bolezni grla in drugega zla, ki prihaja iz grla.

Vabljeni vsi verniki, posebej pa še vsi pevci, z namenom, da bi vas Bog obvaroval bolezni grla, ter bi mu tako lahko s svojim petjem še naprej izkazovali čast in slavo.

Februarska seja ŽPS

V četrtek, 4.2.2016, po večerni sveti maši in po molitvi pred Najsvetejšim za nove duhovne poklice, bo februarska seja ŽPS. Člani vabljeni.