Avtor: zurace Objavljeno: 13. 02. 2016

1. POSTNA NEDELJA

- Na preteklo, prvo nedeljo meseca februarja, ste za življenje župnije darovali 579,00€. Iskreni hvala za vaš dar.

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska Karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- KRIŽEV POT v postnem času molimo vsak postni petek ob 17,30. Križev pot bomo molili tudi na VELIKI PETEK, 25. 3. 2016 ob 15. uri - to je ob uri Jezusove smrti na križu. Vabljeni, da se jih udeležite in z nami molite, ter premišljujete Jezusovo trpljenje, ki nas utrjuje v hoji za njim, kadar tudi nas doleti trpljenje.

bodo KRIŽEV POT molili na 3. POSTNO NEDELJO ob 9,30 uri.

K premišljevanju Jezusovega trpljenja vabljeni tudi starši veroučencev. Prosimo pa, da bi lahko to molitev opravili spoštljivo, da bi v svetišče prišli pravočasno in v tišini.

VEROUČENCI bodo KRIŽEV POT molili na 3. POSTNO NEDELJO ob 9,30 uri.

KARITAS »Postno srečanje starejših«

Župnijska Karitas bo v postnem času pripravila SREČANJE OSTARELIH NAŠE ŽUPNIJE. To bo v soboto, 27. februarja 2016, z pričetkom ob 14.00 uri. Starejši boste lahko pristopili k zakramentu sprave in prejeli bolniško maziljenje. Vabljeni.

Postna spovedna nedelja

Na 3. POSTNO NEDELJO, 28. 2. 2016, bo pri nas pri obeh svetih mašah, v spovednici, na voljo duhovnik – SPOVEDNIK OD DRUGOD.

Četrta cerkvena zapoved nam nalaga: Spovej se svojih grehov vsaj enkrat na leto! Vabljeni, da opravite sveto spoved pred največjim krščanskim praznikom Veliko nočjo.

Kristjan je postala

EMA UMEK - ŠUŠTERIČ;

hči očeta Simona Umek in

matere Petre Šušterič.

Staršem novokrščenke čestitamo!

V nebesih je doma

+ Ane Predikaka (r. 1929),

iz Ptujske ceste v Račah!

MOLIMO ZA VSE RAJNE!

Sveto leto Božjega usmiljenja

Kot župnija bomo v svetem letu romali k vsem trem bazilikam s svetoletnimi vrati v naši nadškofiji.  Najprej, v postnem času, na 4. POSTNO NEDELJO, to je 6. marec 2016, bomo stopili skozi svetoletna vrata v stolni cerkvi naše nadškofije Sv. Janeza Krstnika. Tam bomo opravili pobožnost vstopa skozi sveta vrata, ter molili na Slomškovem grobu. Poromali bomo z organiziranim prevozom, kot občestvo, z avtobusom. Ta bo ob 15,30 uri odpeljal izpred župnijske cerkve. CENA avtobusnega prevoza je 3,00€ na osebo. Na voljo bo 50 sedežni avtobus. Vrnili se bomo do 18,00 ure.  PRIJAVE ZBIRAM V ŽUPNIŠČU.