Avtor: zurace Objavljeno: 6. 03. 2016

4. POSTNA NEDELJA

- V ponedeljek, po večerni sveti maši, vabljeni k molitvi rožnega venca Božjega usmiljenja.

- Hvala za dar, ki ste ga darovali danes, na prvo nedeljo v mesecu marcu, za življenje  župnije. Hvala za vaš dar.

- KRIŽEV POT, v postnem času molimo vsak postni petek, ob 17,30. Križev pot bomo molili tudi na VELIKI PETEK, 25. 3. 2016 ob 15. uri - to je ob uri Jezusove smrti na križu.

Radijski misijon 2016

V dneh od 13. do 19. marca 2016, bo v programu Radia Ognjišče potekal 11. radijski misijon, ki ga bo vodil papeški pridigar p. Raniero Cantalamessa in slovenski bratje kapucini. V sklopu radijskega misijona bo, tako kot vsako leto do slej, tudi t.i. SPOVEDNI DAN - na cvetni petek (18.3. 2016). Priložnost za sveto spoved v naši dekaniji, bo skozi ves dan, na Ptujski gori.

Oljčne vejice

Na 5. postno nedeljo – tiho nedeljo - boste lahko prejeli oljčne vejice, ki jih boste nato na cvetno nedeljo prinesli k blagoslovu presmecev. Oljčne vejice so pripravile in dostavile Istrske župnije. Prostovoljni dar, ki pa ga boste za vejice darovali, bo namenjen, kot vsako leto, za obnovo Istrskih cerkva.

Otroci - presmeci in pisanke

Predšolski otroci in veroučenci, ste povabljeni, da bi tudi letos, s pomočjo lastne domišljije in ustvarjalnosti izdelali dva krščanska simbola:

•  SVOJ PRESMEC, ki ga v cerkev prinesete in pokažete pri 10. sveti maši na CVETNO NEDELJO, 20.3.2016; ter,
  •  SVOJO PISANKO, ki jo v cerkev prinesete in pokažete pri 10. sveti maši na VELIKONOČNI PONEDELJEK, 28.3.2016.

Vsi, ki se boste potrudili in nam boste svoj presmec in pisanko prinesli pokazat, boste nagrajeni, za kar bo poskrbela Kolpingova  družina Rače.

Poslovili smo se

V preteklem tednu smo se

na pokopališču Slivnica, poslovili od:

+ Štefana Koren (r. 1947), iz Rač.

MOLIMO ZA NAŠE RAJNE!