Avtor: zurace Objavljeno: 28. 03. 2016

OZNANILA ŽUPNIJE - VELIKA NOČ

- V tednu pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota. In ker je prihodnja nedelja »NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA«,  se bomo tri dni zapored priporočal Božjemu usmiljenju in kot župnija opravljali: »TRIDNEVNICO NA ČAST BOŽJEMU USMILJENJU«. Tako bomo na prvi četrtek, petek in soboto, ob koncu svete maše, pred izpostavljenim Najsvetejšim, molili rožni venec in vzklike Božjega Usmiljenja. Vabljeni k molitvi vse tri dni, da bi si v sebi pomnožili svoje usmiljenje; da v težkih trenutkih ne bi obupovali, marveč se z velikim zaupanjem izročali Božji sveti volji, ki je ljubezen in usmiljenje samo.

- Na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih v naši župniji.

- Od velikonočnih praznikov naprej, bodo delavniške večerne svete maše ob 19,00 uri.

VEROUK

Za veroučence od 1. do 9. razreda, verouka v Velikonočni osmini NI. Z rednim veroukom, po ustaljenem urniku za vse veroučence, bomo nadaljevali po2. Velikonočni nedelji,  v sredo,  6. 4. 2016.

SVETOLETNO ROMANJE V RIM – VATIKAN

25. – 26. 8. 2016

Ob posebnem svetem letu Božjega usmiljenja, ki ga je razglasil papež Frančišek, Vas, Pozejdon turizem in Župnija Rače, vabita na »Svetoletno romanje v Rim – Vatikan«.

Namen romanja je, stopiti skozi »sveta vrata« bazilik, ki so odprta smo ob posebnih jubilejih in svetih letih. Več o romanju si preberite na oglasni deski ali pa se pozanimajte pri Pozejdon turizmu, kjer se tudi prijavite. Cena romanja je 230,00€ na osebo, pri udeležbi 40 oseb. Prijavite se najkasneje do 20. aprila 2016.

ZAHVALA  ZA  POMOČ

V imenu naše župnije in vseh faranov se zahvaljujem »Vsem«  za kakršnokoli pomoč in darove ob letošnjih Velikonočnih praznikih. Posebej še HVALA za narejen župnijski presmec; HVALA ministrantom za pomoč pri služenju liturgiji; HVALA cerkvenim pevcem za petje; HVALA kraslikam božjega groba; HVALA prostovoljkam, ki so darovale čas za sprotno - vsakodnevno urejanje notranjosti cerkve; HVALA članom Žps za pred praznično urejanje okolice cerkve.  Samo z Vašo pomočjo, spoštovani, je lahko bilo tudi letošnje obhajanje obredov Velikega tedna ter Velikonočnih praznikov v župniji lepo pripravljeno in doživeto.

BOG  POVRNI  VSEM  ZA  IZKAZANO  POMOČ.