Avtor: zurace Objavljeno: 10. 04. 2016

3. VELIKONOČNA NEDELJA

V sredo, 13.4.2016 se bomo ključarji in člani gospodarskega sveta udeležili naddekanijskega srečanja z škofom. To bo ob 18,00 uri v župniji Pobrežje  - Maribor. Zato bo večerna sveta maša ta dan ob 17,00 uri.

Birmanska devetdnevnica

V petek, 15. 4. 2016, pričnemo z BIRMANSKO DEVETDNEVNICO, ko bomo, devet dni zapored, pri svetih mašah skupaj z birmanci, starši in ostalimi verniki molili, da bi Gospod na dan svete birme, ki bo 24. aprila 2016 ob 10.00 uri, na naše birmance razlil obilo Svetega Duha s sedmerimi darovi. Ob tem Vas vse naprošam, da se letošnjih birmancev spomnite tudi v molitvi.

SVETA SPOVED za birmance in starše bo v nedeljo, 17.4.2016 ob 15,00 uri v naši župnijski cerkvi. Za starše bo na voljo tudi spovednik od drugod.

Za birmance je devetdnevnica in sveta spoved OBVEZNA.

• z birmovalcem bo v sredo, 20. 4. 2016, ob 18.00, nato bomo skupaj darovali sveto mašo ob 19.00.

Birmovalec je nadškof Alojzij Cvikl.

Teden molitve za duhovne poklice

Vstopamo v »Teden molitve za nove duhovne poklice«, od nedelje,10.4. 2016 do nedelje, 17.4. 2016 – ko obhajamo Nedeljo Dobrega pastirja. V tednu molitve še bolj sklenimo roke v skupni molitvi in postanimo Cerkev, ki prosi Gospodarja žetve, naj pošlje delavce na svojo žetev. Molitveni dan za nove duhovne police bo letos na Nedeljo dobrega pastirja, 17.4.2016, v župnijski cerkvi na Kidričevem. Pričetek bo ob 15,00 uri z molitveno uro pred Najsvetejšim, ob 16,00 sledi nadaljevanje z sveto mašo, ki jo bo daroval p.Milan Kos, provincialni minister slovenskih Minoritov. Vabljeni k molitvi.

SVETO LETO

Kot župnija bomo v svetem letu romali k vsem trem bazilikam s svetoletnimi vrati v naši nadškofiji. Kot drugo bazikalno cerkev, v mesecu maju – času šmarnic, bomo obiskali baziliko Matere Usmiljenja v Mariboru – frančiškanska cerkev. To bo na  7. Velikonočno nedeljo, 8. maja 2016. Tudi v tej baziliki bomo stopili skozi svetoletna vrata. Poromali bomo z organiziranim prevozom, kot občestvo, z avtobusom. Ta bo ob 15,30 uri odpeljal izpred župnijske cerkve. CENA avtobusnega prevoza je 3,00€ na osebo. Na voljo bo 50 sedežni avtobus. Vrnili se bomo do 18,00 ure. PRIJAVE ZBIRAM V ŽUPNIŠČU.

Karitas

Slovenska Karitas organizira dobrodelno akcijo »Pomagajmo preživeti«, ki je namenjena pomoči brezposelnim. Lansko leto je slovenska Karitas, z materialno pomočjo po vsej Sloveniji pomagala 102.285 osebam, prostovoljci pa so ogroženim gospodinjstvom razdelili 2.669 ton hrane.

Tokrat vabijo k solidarnosti z ljudmi v stiski. Poslali so 30 položnic. Kdor lahko in želi pomagat naj vzame položnico.

Ob tem se iskreno zahvaljujejo Vsem, ki na različne načine podpirate dobrodelnost v župniji, spodbujate prostovoljstvo in pomagate bratom in sestram v stiski.

Zakonski jubilanti

V nedeljo, 15. 5. 2016 bomo imeli SREČANJE ZAKONSKIH JUBILANTOV, ki živijo v naši župniji. Vsi, ki letos obhajate 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 ali več let poroke, vabljeni na srečanje s sveto mašo in obnovitvijo privolitve ob 15.00 uri. Jubilanti (za katere smo vedeli naslov prebivališča) ste po pošti prejeli VABILO IN PRIJAVNICO, za katero prosimo, da jo čim prej izpolnjeno vrnete nazaj v župnišče. Nekateri ste sklenili sv. zakon drugje ali se kasneje priselili k nam. Teh pri nas ni vpisanih v poročno knjigo in ne vemo, kako bi jih povabili. Morda jih vi poznate, zato vas prosimo, da jih povabite na srečanje, ali ime in naslov sporočite v župnišče. Ob izhodu vzemite tisti, ki še za koga veste, da ima okroglo obletnico PRIJAVNICO, KATERO IZPOLNITE IN NAM JO IZPOLNJENO VRNETE DO NEDELJE, 8.5.2016, NAZAJ V ŽUPNIŠČE! IZJEMA: na to srečanje ste vabljeni prav vsi pari, ki ste poročeni že več kot 55 let – pomeni:  pridružijo se lahko, vsi pari, ki so poročeni 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63,..let. Tudi za te pare, ki nimajo sicer okrogle obletnice, prosim, da izpolnijo prijavnico in nam jo čim prej vrnete nazaj. PRIJAVNICE SO POTREBNE ZA TO, DA SE VSAJ PRIBLIŽNO VE, KAKO ORGANIZIRATI, TER KOLIKO ČESA PRIPRAVITI.

SVETOLETNO ROMANJE V RIM

25. – 28. 8. 2016

Ob posebnem svetem letu Božjega usmiljenja, ki ga je razglasil papež Frančišek, Vas, Pozejdon turizem in Župnija Rače, vabita na »Svetoletno romanje v Rim – Vatikan«. Namen romanja je, stopiti skozi »sveta vrata« bazilik, ki so odprta samo ob posebnih jubilejih in svetih letih. Več o romanju si preberite na oglasni deski ali pa se pozanimajte pri Pozejdon turizmu, kjer se tudi prijavite. Cena  romanja je 230,00€ na osebo, pri udeležbi 40 oseb. Prijavite se najkasneje do 20. aprila 2016.

Kristjan je postal

Zakrament sv. krsta je prejel:

ŽIGA KRIVEC iz Brezule;

sin očeta Romana Krivec in matere Petre Čelan.

Staršem novokrščenca čestitamo!