Avtor: zurace Objavljeno: 26. 04. 2016

5. VELIKONOČNA NEDELJA

- Nabirka današnje nedelje je po dekretu papeža Frančiška, po celi Evropi,  kakor sem že oznanil, namenjena pomoči bratom in sestram po Kristusu v Ukrajini!

- Verouka v tednu pred nami zaradi prvomajskih počitnic NI!

- Seja Žps v mesecu maju, bo v sredo, 4. 5. 2016, po šmarnični maši ob 19,30 uri.

SVETO LETO

Kot župnija bomo v svetem letu romali k vsem trem bazilikam s svetoletnimi vrati v naši nadškofiji. Kot drugo bazikalno cerkev, v mesecu maju – času šmarnic, bomo obiskali baziliko Matere Usmiljenja v Mariboru – frančiškanska cerkev. To bo na 7. Velikonočno nedeljo,      8. maja 2016. Tudi v tej baziliki bomo stopili skozi svetoletna vrata. Poromali bomo z organiziranim prevozom, kot občestvo, z avtobusom. Ta bo ob 15,30 uri odpeljal izpred župnijske cerkve. CENA avtobusnega prevoza je 3,00€ na osebo. Na voljo bo 50 sedežni avtobus. Vrnili se bomo do 18,00 ure. PRIJAVE ZBIRAM V ŽUPNIŠČU.

Župnijsko žegnanje

1. maj 2016

Slovesnost na čast župnijskega zavetnika »Svetega Jožefa Delavca«, farno žegnanje, bo na 6. velikonočno nedeljo, 1. maja 2016 ob 9,00 uri.

Slovesnost bo vodil kapucinski brat Pavle Košir – letošnji zlatomašnik. Doma je iz Žirov na Gorenjskem, zadnja tri leta pa je delujoč pri Svetem Jožefu v Mariboru, ki ga upravljajo bratje kapucini!

Ob tem slovesnem dogodku za našo župnijo, naprošam naše dobre gospodinje za kruh, za pecivo, salamo, zaseko. Slovesnosti ni brez vina, ki ga pridelajo rački vinogradniki, zato gospodarje naprošam tudi za dobrote iz kleti. Vino bo zbral in pripravil g. Branko Hribernik.

Ob 7,00 uri pa ste naše faranke in gospe dobre volje, vabljene v župnišče, da bi vse prinesene dobrote pripravile v obložene kruhke. Vse nagovorjene naprošam, da se odzovete temu vabilu!

Slovesnost župnijskega žegnanja – počastitev našega župnijskega zavetnika Sv. Jožefa Delavca nima sama sebi namen ali meni. Namenjena je vsem nam!

Da se na tak slovesten dan za našo župnijo, ne bi drobili, da bo ta dan samo ena sveta maša, in sicer, slovesna sveta maša ob 9,00 uri.

Tako bomo, kot bratje in sestre v Jezusu Kristusu, deležni ene evharistije, kot eno župnijsko občestvo.

Prav tako vsem zbranim, po končani slovesni sveti maši ostane tudi več časa za druženje na župnijskem dvorišču in uživanju ob dobrotah, ki jih boste darovali.

Vabljeni, da se skupaj zberemo pri tej slovesni sveti maši ob 9,00, in skupaj počastimo Sv. JOŽEFA DELAVCA, našega lepega zavetnika in priprošnjika.

Šmarnice

V mesecu MAJU (v ponedeljek, 2. maja) bomo pričeli s ŠMARNICAMI. To je ljudska pobožnost, kjer bomo prisluhnili šmarničnemu branju ter prepevali Mariji na čast.

Tedenske sv. maše z šmarnicami bodo v mesecu maju vsak večer, v župnijski cerkvi ob 18.30 uri, razen ob TORKIH (ta dan jih ne bo, ker je sveta maša zjutraj ob 7,30) in ob NEDELJAH.

Ta pobožnost ni namenjena samo letošnjim prvoobhajancem. Namenjena je vsem veroučencem, vsem, ki imajo radi Nebeško Mater Marijo. Res pa je, da k tej pobožnosti, vsako leto še posebej spodbujam PRVOOBHAJANCE, da se tako s priprošnjo naše skupne nebeške matere Marije pripravijo na »Prvo sveto obhajilo«, ki ga bodo prejeli na 9. nedeljo med letom, 29. maja  2016 ob 10.00 uri. K šmarnicam vabljeni torej, tudi drugi veroučenci in vsi farani.

Zakonski jubilanti: 5, 10 let …

V nedeljo, 15. 5. 2016 bomo imeli SREČANJE ZAKONSKIH JUBILANTOV, ki živijo v naši župniji. Vsi, ki letos obhajate 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 ali več let poroke, vabljeni na srečanje s sveto mašo in obnovitvijo privolitve ob 15.00 uri. Jubilanti (za katere smo vedeli naslov prebivališča) ste po pošti prejeli VABILO IN PRIJAVNICO, za katero prosimo, da jo čim prej izpolnjeno vrnete nazaj v župnišče.

Nekateri ste sklenili sv. zakon drugje ali se kasneje priselili k nam. Teh pri nas ni vpisanih v poročno knjigo in ne vemo, kako bi jih povabili. Morda jih vi poznate, zato vas prosimo, da jih povabite na srečanje, ali ime in naslov sporočite v župnišče.

Ob izhodu vzemite tisti, ki še za koga veste, da ima okroglo obletnico. PRIJAVNICO, KATERO IZPOLNITE IN NAM JO IZPOLNJENO VRNETE DO NEDELJE, 8.5.2016, NAZAJ V ŽUPNIŠČE!

IZJEMA: na to srečanje ste vabljeni prav vsi pari, ki ste poročeni že več kot 55 let – pomeni:  pridružijo se lahko, vsi pari, ki so poročeni 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63,..let.

Tudi za te pare, ki nimajo sicer okrogle obletnice, prosim, da izpolnijo prijavnico in nam jo čim prej vrnete nazaj. PRIJAVNICE SO POTREBNE ZA TO, DA SE VSAJ PRIBLIŽNO VE, KAKO ORGANIZIRATI, TER KOLIKO ČESA PRIPRAVITI.

SVETOLETNO ROMANJE V RIM

25. - 28. 8. 2016

Ob posebnem svetem letu Božjega usmiljenja, ki ga je razglasil papež Frančišek, Vas, Pozejdon turizem in Župnija Rače, vabita na »Svetoletno romanje v Rim – Vatikan«.

Namen romanja je, stopiti skozi »sveta vrata« bazilik, ki so odprta smo ob posebnih jubilejih in svetih letih. Več o romanju si preberite na oglasni deski ali pa se pozanimajte pri Pozejdon turizmu, kjer se tudi prijavite.

Cena  romanja je 230,00€ na osebo, pri udeležbi 40 oseb. Prijavite se najkasneje do 20. aprila 2016.