Avtor: zurace Objavljeno: 30. 10. 2016

31. NAVADNA NEDELJA
ŽEGNANJSKA NEDELJA

POPOLNI ODPUSTEK ZA DUŠE V VICAH V NOVEMBRU

Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek za vsak obisk pokopališča in molitev za rajne.

Prav tako ga je mogoče prejeti v vseh cerkvah in javnih kapelah 1. in 2. novembra ter na prejšnjo ali na naslednjo nedeljo,

-Ÿ če smo bili pri spovedi in obhajilu

-Ÿ ter molimo po namenu svetega očeta. (Po namenu svetega očeta izmolite Veroizpoved, Oče naš, Zdravo Marijo, Slavo. Vendar morate pred molitvijo izreči: "Po namenu svetega očeta")

Odpustek lahko namenimo rajnim, ki so še v stanju očiščevanja in jim lahko pomagajo tisti, ki so že pri Bogu in mi, ki še romamo po zemlji s svojimi molitvami, darovanimi mašami, dobrimi deli in odpustki, sami sebi namreč ne morejo več pomagati.

»NA PRAZNIK VSEH SVETIH, BO V NAŠI ŽUPNIJI LETOS PRVIČ, OB 17,00 SKUPNA MOLITEV VSEH ŠTIRIH DELOV ROŽNEGA VENCA, NAMENJENIH DUŠAM V VICAH. KER SE DRUŽINSKA MOLITEV NA TA SVETI DAN OPUŠČA VABLJENI K OBČESTVENI – SKUPNI MOLITVI«.

- V ponedeljek vabljeni k molitvi rožnega venca Božjega Usmiljenja (po jutranji sveti maši).

- V sredo vabljeni k molitvi litanij Sv. Jožefa, ko počastimo in se priporočamo našemu župnijskemu zavetniku.

- Prihodnja nedelja je prva nedelja meseca novembra. Vabljeni na kavo in čaj.

- V tednu pred nami so jesenske - veroučne počitnice. Starši v teh prazničnih svetih dneh, med počitnicami, ne pozabite skupaj z otroki na molitev, sveto mašo in obisk pokopališča.

- Mesec november je posvečen spominu naših rajnih in molitvi za duše v vicah. Zato bomo, vsak dan, 20 minut pred večerno mašo, nadaljevali z molitvijo rožnega venca z namenom za duše v vicah in naše rajne. Vabljeni za rajne, da bo bodo nekega dne tudi drugi molili za mir in pokoj vaših duš.

1. četrtek; 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota, prva nedelja v mesecu novembru.

Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih; pri večerni sveti maši, bomo z litanijami počastili »Srce Jezusovo«. Na prvo soboto bomo molili in prosili Marijo v litanijah za blagoslov naših družin.

Misijonska nedelja

Na misijonsko nedeljo ste za potrebe misijonov darovali 675,00. V imenu misijonarjev - hvala za vaš dar.

Seja ŽPS

V četrtek, 3.11.2016, po molitvi za nove duhovne poklice, je seja ŽPS z patrom Joškotom.  Člani vabljeni.

Župnijska Karitas

Župnijska Karitas Rače v sodelovanju  s cepilnim centrom in z ambulanto ZD Rače organizira CEPLJENJE PROTI GRIPI. Cepljenje bo v soboto, 5. 11. 2016, od 10.00 - 11.00 ure, v ambulanti novega ZD Rače. Cena cepljenja je 7,00 €. S seboj OBVEZNO prinesite zdravstvene izkaznice. Vabljeni!

Zahvalna nedelja

- V nedeljo, 06. 11. 2016, bomo obhajali ZAHVALNO NEDELJO. Ob koncu maše bomo zapeli zahvalno pesem za vse, kar smo od Boga v tem letu prejeli, predvsem v obliki pridelkov. Da pa ta dan ne bi ostali samo pri molitvi in besedni zahvali, vsakega izmed vas vabim, da to nedeljo svojo zahvalo izkaže tudi s konkretnimi darovi, ki jih bomo podarili ljudski kuhinji BETLEHEM, ki deluje pod okriljem nadškofijske Karitas in pripravlja dnevni topli obrok za brezdomce. Tako vas naprošam, dragi farani, da k sveti maši na ZAHVALNO NEDELJO PRINESETE SVOJ KONKRETEN DAR IN GA POLOŽITE PRED OLTAR. Prinesete lahko kar koli, kar je potrebno v kuhinji (sol, moka, olje, testenine, riž, zdrob, sladkor, vložena zelenjava, ...). Naprošajo tudi za krompir, zelje, jabolka in ostalo kar spada k ozimnici. Ta oblika zbiranja darov na zahvalno nedeljo, je letos organizirana že petič in v ljudski kuhinji Betlehem, so bili vaši bogatih darov vsako leto zelo veseli in vsem darovalcem iskreno hvaležni.

V imenu župnijske Karitas se Vam za prinesene darove, že vnaprej lepo zahvaljujem.

Kristjan je postal

Zakrament svetega krsta je prejel:

MAI - BOŠTJAN KANCLER

iz Spodnje Gorice;

sin očeta Boštjana Kanclerja in

matere Tamare Kramberger.

Župnijsko občestvo iz Rač se veseli novega kristjana in staršem ob tem dogodku čestita.