Avtor: zurace Objavljeno: 19. 11. 2016

KRISTUS KRALJ

Teden Karitas

»V OBJEMU DOBROTE«

TEDEN KARITAS traja od ponedeljka do prihodnje nedelje. Skozi ves teden bomo pri svetih mašah prisluhnili kratkemu razmišljanju

ter molili in prosili po namenu Karitas.

- NABIRKA prihodnje nedelje (1. ADVENTNA NEDELJA), ko obhajamo NEDELJO KARITAS, bo v celoti namenjena KARITAS, razdeljena pa bo tako, da 1/3 nabirke prejme Župnijska Karitas Rače; 2/3 nabirke pa prejme Nadškofijska Karitas Maribor.

Srečanje bolnih in ostarelih

Župnijska Karitas Rače organizira v soboto, 10. 12. 2016, ob 14. uri »Adventno srečanje  bolnih in ostarelih naše župnije«. Hkrati bo to priložnost za prejem zakramenta bolniškega maziljenja in svete spovedi.

Župnijska Karitas gospodinje naše župnije naproša za pecivo, gospodarje pa za kakšen liter vina.

Dekanijsko srečanje sodelavcev Karitas

Na prvo adventno nedeljo, 27.11.2016 ste sodelavci ŽUPNIJSKE KARITAS vabljeni na letno dekanijsko srečanje sodelavcev Karitas dekanije Dravsko polje, ki bo letos potekalo v župniji Fram, s pričetkom ob 15.00 uri.

DRUGA OZNANILA

-» Z današnjo nedeljo Kristusa Kralja vesoljstva zaključujemo cerkveno leto C, in s prihodnjo, prvo adventno nedeljo, vstopamo v cerkveno leto A.

-» V ponedeljek, po sveti maši, vabljeni k molitvi rožnega venca Božjega Usmiljenja.

-» V sredo vabljeni k molitvi litanij Sv. Jožefa, ko počastimo našega župnijskega zavetnika, ter se mu tudi priporočimo v nadaljnjo priprošnjo.

-» V četrtek, po večerni maši, vabljeni k molitvi v tišini pred Najsvetejšim.

-» V petek po večerni sveti maši je srečanje Slavilno molitvene skupine.

-» V petek je ob 20.30 uri srečanje ŠTUDENTSKE SKUPINE.

-» V soboto ob 18.45 je srečanje mladinske skupine.

-» Od prihodnje nedelje naprej boste lahko kupili MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2017 po ceni 2,50 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2017 po ceni 5,50€.

Srečanja staršev veroučencev

Katehetsko - veroučno leto je v polnem teku, zato Vas straši veroučencev vabimo na srečanja, ki bodo:

- za starše 3. RAZREDA – letošnji prvoobhajanci -v ponedeljek,        21. novembra 2016, ob 19.00 uri;

- za starše 4.,5.,6. RAZREDA, v sredo, 23. novembra 2016, ob 19.00 uri;

- za starše 7. in 8. RAZREDA, v četrtek, 24. novembra 2016, ob 19.00  uri.

Prihaja Sveti Miklavž

Kmalu nas bo obiskal Sveti Miklavž. Ta dobri mož se bo ustavil in obdaril naše otroke v ponedeljek, 5. 12. 2016, ob 17,00 uri. Dar za Miklavžev paket znaša 8,00€ na otroka, kakor pretekla leta. Prijave otrok bomo zbirali do srede, 30.11.2016. Prosim, da s prijavo otrok ne zamujate!

Blagoslov adventnih venčkov

Prihodnjo nedeljo, 27. 11. 2016, prva adventna nedelja, bomo pri obeh mašah imeli blagoslov adventnih venčkov.

Venčke prinesite v cerkev, kjer jih bomo blagoslovili skupaj z župnijskim adventnim venčkom in nato blagoslovljenje odnesete na svoje domove.

Adventni venček naj ne služi dekoraciji stanovanja, ampak ima globok duhovni pomen. Dovolite mu, da iz njega poleg lepote, po blagoslovu, veje tudi Božji Duh, ki povezuje družino k skupni molitvi.

Sv. Cecilija – zavetnica petja

Ob prazniku svete Cecilije, zavetnice cerkvene glasbe in petja, se zahvaljujem vsem pevcem in pevkam, zborovodkinji, organistom, kitaristom v naši župniji, za vaše redno delo, vaje in sodelovanje pri svetih mašah ter ostalem delovanju župnije skozi vse cerkveno leto, ko župnija potrebuje vašo pomoč.

Naj Vam sveta Cecilija pri Bogu izprosi obilo Božjega blagoslova in tistih milosti, ki jih potrebujete.

KONCERT

KUD Rače – Fantje na vasi, A cappella in Komorni zbor Škrjanček,  pod mentorstvom Toneta Žuraja, vas, v soboto 26.11.2016, ob 19.00 uri vabijo na koncert, ki bo v naši župnijski cerkvi. Vabljeni.