Avtor: zurace Objavljeno: 28. 11. 2016

1. ADVENTNA NEDELJA
NEDELJA KARITAS

ZAHVALA ŽUPNIJSKI KARITAS

Na NEDELJO KARITASA se želim zahvaliti vsem sodelavkam Župnijske Karitas Rače, da spodbujajo in uresničujejo krščansko solidarnost (pomoč ljudem v življenjskih stiskah), ki temelji na evangeljski zapovedi ljubezni do bližnjega v duhu evangeljskega naročila: »Naj ne ve levica, kar dela desnica.« Vso delo opravljajo povsem prostovoljno, brez vsakršnega plačila. Zato še enkrat »HVALA« vsem članicam Karitasa, ki od njegovih začetkov do danes z nesebično ljubeznijo služijo ljudem in Bog daj, da jim bi še tudi v prihodnje.

V prihajajočem misijonskem letu bo naša dobrodelna organizacija obhajala 25 let svojega delovanja (1. 6. 1992 – 1. 6. 2017).  Že danes pa se Bogu skupaj zahvaljujmo za vso neizmerno dobroto, ki nam jo je naklanjal skozi ves čas, nas navdihoval, spodbujal in vodil, hkrati pa ga ponižno prosimo, da še naprej blagoslavlja naše delo in poslanstvo v Župnijski Karitas Rače.

Današnja nabirka je namenjena za Karitas: 1/3 nabirke prejeme Župnijska Karitas; 2/3 nabirke prejme Nadškofijska Karitas. Hvala za Vaš dar.

SREČANJE BOLNIH IN OSTARELIH

Župnijska Karitas Rače organizira v soboto, 10. 12. 2016, ob 14. uri »Adventno srečanje  bolnih in ostarelih naše župnije«.Hkrati bo to priložnost za prejem zakramenta bolniškega maziljenja in svete spovedi.

Župnijska Karitas gospodinje naše župnije naproša za pecivo, gospodarje pa za kakšen liter vina.

--» V ponedeljek, pred sveto mašo ima srečanje molitvena skupina; po sveti maši, vabljeni k molitvi rožnega venca Božjega Usmiljenja.

--» V sredo vabljeni k molitvi litanij Sv. Jožefa, ko počastimo našega župnijskega zavetnika, ter se mu tudi priporočimo v nadaljnjo priprošnjo.

--» Kupite lahko MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2017 po ceni 2,50 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2017 po ceni 5,50€.

--» Sprejemam svete maše za leto 2017.

Seja ŽPS

V četrtek, 1.12.2016, po molitvi za nove duhovne poklice pred Najsvetejšim, je seja ŽPS. Člani vabljeni.

1. četrtek; 1. petek in 1. sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek, prva sobota ter prva nedelja v mesecu decembru.

Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice.

Na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih; pri večerni sveti maši, bomo z litanijami počastili »Srce Jezusovo«.

Na prvo soboto bomo molili in prosili Marijo v litanijah za blagoslov naših družin.

Prihodnja nedelja je prva nedelja meseca decembra. Vabljeni na kavo in čaj.

Prihaja Sveti Miklavž

Kmalu nas bo obiskal Sveti Miklavž. Ta dobri mož se bo ustavil in obdaril naše otroke v ponedeljek, 5. 12. 2016, ob 17,00 uri.

Dar za Miklavžev paket znaša 8,00€ na otroka, kakor pretekla leta. Prijave otrok bomo zbirali do srede, 30.11.2016.

Prosim, da s prijavo otrok ne zamujate!