Avtor: zurace Objavljeno: 4. 12. 2016

2. ADVENTNA NEDELJA

ŽUPNIJSKA KARITAS

Preteklo nedeljo ste za Karitas darovali:

-1­/3 (224,90€) je prejela Župnijska Karitas;

-2/3 (449,80€) je prejela Karitas Maribor.

Iskrena HVALA za Vaše zaupanje in srčne darove.

Srečanje bolnih in ostarelih

Župnijska Karitas Rače organizira v soboto, 10. 12. 2016, ob 14. uri »Adventno srečanje  bolnih in ostarelih naše župnije«. Hkrati bo to priložnost za prejem zakramenta bolniškega maziljenja in svete spovedi. Župnijska Karitas gospodinje naše župnije naproša za pecivo, gospodarje pa za kakšen liter vina.

- Jutri v ponedeljek, 5. 12. 2016, ob 17,00 nas bo obiskal dobri mož - Sveti Miklavž.

- V ponedeljek, po jutranji sveti maši, vabljeni k molitvi rožnega venca Božjega Usmiljenja.

- V sredo vabljeni k molitvi litanij Sv. Jožefa, ko počastimo našega župnijskega zavetnika, ter se mu tudi priporočimo v nadaljnjo priprošnjo.

- V petek, ob 20,30 ima srečanje študentska skupina.

Kupite lahko MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2017 po ceni 2,50 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2017 po ceni 5,50€.

- Sprejemam svete maše za leto 2017.

ADVENTNO SREČANJE IN SPOVED ZA MLADE PO BIRMI

Na 3. adventno nedeljo, 11. 12. 2016, bo v župnišču v Slivnici (Maranata), ob 15. uri DEKANIJSKO SREČANJE MLADIH NAŠE DEKANIJE. Prisluhnili bomo pričevanju gosta, hkrati pa bo to lepa priložnost za ADVENTNO SPOVED IN DUHOVNA  PRIPRAVA na božične praznike. Mladi vabljeni!

Naročnina: verski tisk 2016

-» Naročnike verskega tiska:  OGNJIŠČE  in DRUŽINA prosim, da do konca leta obnovite naročnino na verski tisk.

LETNA NAROČNINA za leto 2017, na revijo OGNJIŠČE znaša  29,70€, na tednik DRUŽINA pa  98,80€.

-» Naročite lahko tudi MOHORJEVO ZBIRKO KNJIG za leto 2018. To je komplet zanimivih in poučnih knjig. Prednaročniška cena za komplet je 46,00€. Ker pridejo te knjige na župnijo vedno v začetku decembra, je ta komplet kvalitetnega branja prav tako lahko lepo praznično darilo!

Poslovili smo se

V preteklem tednu smo se na pokopališču Slivnica poslovili od:

+ ROBERTA PREDIKAKA (r. 1964) iz Brezule.

Radi molimo za rajne.

MISIJON 2017

3. ADVENTNA NEDELJA -  PRILOŽNOST ZA SVETO SPOVED

Na 3. adventno nedeljo (11. 12. 2016) je pri nas ADVENTNA SPOVEDNA NEDELJA. Med namimed nami dva brata kapucina: br. Joško in br. Jaro. Za spoved bosta na voljo od 7.30 do  konca druge svete maše.

NAMEN NJUNEGA OBISKA, JE TUDI TA, DA BOSTA V NAGOVORU – PRIDIGI RAZLOŽILA »KAJ POMENI LETNI MISIJON, NA KATEREGA SE PRIPRAVLJAMO«. Vabljeni, k svetim mašam, da se izveste kako in kaj v času misijonskega leta.

VABILO za »Blagoslov domov«

Z januarjem vstopamo v misijonsko leto 2017. Prvo dejanje v tem mesecu bo sprejem, spoznavanje misijonarjev. Da se boste osebno srečali z njimi, jih boste lahko povabili na dom. Njihov obisk bo priložnost, da se z njimi pogovarjate, jih sprašujete in prosite za blagoslov vaši domov in družin, v katerih prebivate. Obiskovali vas bodo štiri vikende meseca januarja: 6.7.8. januar; 13.14.15. januar; 20.21.22. januar; in 27.28.29. januar; po naprej določenem seznamu.

ČE SI ŽELITE NJIHOVEGA OBISKA, POGOVORA Z NJIM IN BLAGOSLOVA DOMA, VAS NAPROŠAM, DA ŠE V ŽUPNIŠČU PRIJAVITE.

USTVILI SE BODO SAMO PRI DRUŽINAH, KJER BODO OD VAS ZAŽELJENI.

DAR, KI JIM GA BOSTE PODARILI OB BLAGOSLOVU DOMA JE NAMENJEN IZKLJUČNO NJIHOVI REDOVNI SKUPNOSTI.