Avtor: zurace Objavljeno: 10. 12. 2016

3. ADVENTNA NEDELJA

- Na prvo nedeljo v mesecu decembru ste za življenje župnije darovali 579,00€. Bog Vam povrni!

- V ponedeljek, ob običajni uri, ima srečanje molitvena skupina;

- V ponedeljek, po sveti maši, vabljeni k molitvi rožnega venca Božjega Usmiljenja;

- V sredo vabljeni k molitvi litanij Sv. Jožefa, ko počastimo našega župnijskega zavetnika, ter se mu priporočimo v nadaljnjo priprošnjo;

- V četrtek, po večerni maši, vabljeni k molitvi v tišini pred Najsvetejšim.

- V petek, 16. 12. 2016, po večerni maši ima srečanje Slavilno Molitvena Skupina;

Dobite lahko MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2017 po ceni 2,50 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2017 po ceni 5,50€;

- Sprejemam svete maše za leto 2017.

- OBISK STAREJŠIH Karitas bo pred božičnimi prazniki,  v sodelovanju z RK Rače, obiskoval bolne in ostarele župljane in občane, ki so jih starost, onemoglost in bolezen prisilili, da jesen življenja preživijo izven župnije ali pa so v domači oskrbi.

DEL DOHODNINE ZA KARITAS

Slovenska Karitas nas ponovno vabi, da  povabimo ljudi dobre volje v naši župniji, da namenite del dohodnine v višini 0,5 % dohodnine Slovenski Karitas za programe pomoči v naši škofiji in ŽK Rače. Namenitev dela dohodnine za posameznika ne predstavlja nikakršne finančne obremenitve. Z namenitvijo dela dohodnine se samo določi, da se 0,5 % odmerjenega davka, ki ga država v vsakem primeru "vzame", namesto v državni proračun, nameni izbrani dobrodelni organizaciji.  Obrazci so na voljo na polički za Karitas, na stopnišču. Kdor želi, vzame obrazec, ga doma izpolni in vrne sodelavcem Župnijske Karitas, katere bo nato predsednica Župnijske Karitas Rače, pred koncem decembra, posredovala na Karitas Slovenija.

Božična devetdnevnica

V petek, tretjega adventnega tedna (16.12. 2016), bomo pričeli z božično devetdnevnico, ki bo trajala do Svetega večera. Vsa bogata liturgija in duhovna vsebina božične devetdnevnice je zasnovana tako, da nas postopoma uvaja v velik dogodek, Jezusovo rojstvo, ki se bo zgodil na Božič. Tako je lahko vsakodnevni obisk svete maše lepa notranja in duhovna priprava na Sveti večer. Vabljeni v čim večjem številu.

Naročnina: verski tisk 2016

-» Naročnike verskega tiska:  OGNJIŠČE  in DRUŽINA prosim, da do konca leta obnovite naročnino na verski tisk.

-» LETNA NAROČNINA za leto 2017, na revijo OGNJIŠČE znaša  29,70€, na tednik DRUŽINA pa  98,80€.

-» Naročite lahko tudi MOHORJEVO ZBIRKO KNJIG za leto 2018. To je komplet zanimivih in poučnih knjig. Prednaročniška cena za komplet je 46,00€.

SAMO ENA JE MARIJA

Vabimo vas, da se nam pridružite na večeru, ki bo posvečen Mariji. Prepevali ji bomo v nedeljo, 18. decembra 2016, ob 18.00 v cerkvi Sv. Jožefa Delavca v Račah. Prisrčno vabljeni! Mešani pevski zbor KKID Sv. Jožefa Delavca iz Rač.

Sv. Miklavž se zahvaljuje

--» se zahvaljuje za izdelavo  župnijskih adventnih venčkov (v cerkvi, zunaj na zvoniku, v učilnici) kateri nas vse farane  spominjajo na čas čuječnost ter čas pričakovanja prihoda deteta Jezusa Kristusa - advent. Hvala.

--» Zahvaljuje se tudi ženam, ki so pomagale pripraviti in izpeljati lepo »Miklavževanje« ter obdarovanje otrok z Miklavževimi darili.

Bog povrni vsem in že letos prosi za pomoč tudi v prihodnjem letu.

MISIJON 2017

VABILO za »Blagoslov domov«

Z januarjem vstopamo v misijonsko leto 2017. Prvo dejanje v tem mesecu bo sprejem, spoznavanje misijonarjev.

Da se boste osebno srečali z njimi, jih boste lahko povabili na dom. Njihov obisk bo priložnost, da se z njimi pogovarjate, jih sprašujete in prosite za blagoslov vaših domov in družin, v katerih prebivate.

Obiskovali vas bodo štiri vikende meseca januarja: 6.7.8. januar; 13.14.15. januar; 20.21.22. januar; in 27.28.29. januar; po naprej določenem seznamu.

ČE SI ŽELITE NJIHOVEGA OBISKA, POGOVORA Z NJIM IN BLAGOSLOVA DOMA, VAS NAPROŠAM, DA SE PRIJAVITE V ŽUPNIŠČU.

USTVILI SE BODO SAMO PRI DRUŽINAH, KJER BODO OD VAS ZAŽELJENI.

DAR, KI JIM GA BOSTE PODARILI OB BLAGOSLOVU DOMA JE NAMENJEN IZKLJUČNO NJIHOVI REDOVNI SKUPNOSTI.