Avtor: zurace Objavljeno: 17. 12. 2016

4. ADVENTNA NEDELJA

- Nadaljujemo z božično devetdnevnico, ki bo trajala do svetega večera.

Dobite lahko MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2017 - 2,50 € in DRUŽINSKO PRATIKO za leto 2017 - 5,50€;

- Sprejemam svete maše za leto 2017.

SVETI  VEČER in BOŽIČ

V SOBOTO (24.12.2016) s svetim večerom vstopamo v božični čas. Vabljeni k  polnočnici ob 19,00 ali 24,00 uri.

20. minut pred obema polnočnicama (18.40 in 23.40), boste lahko prisluhnili pripovedovanju božične zgodbe, ki bo služila kot uvod v slovesno sveto mašo, da se zavemo pomena tega kaj se zgodi na sveti večer. Pri mašah bomo blagoslovili župnijske jaslice.

Po vsaki polnočnici pa boste deležni tudi skromnega božičnega okrepčila. Namen tega ni, da se zadržimo pozno v noč, ampak da si, kot župnijsko OBČESTVO, kot Kristjani, kot bratje in sestre v Kristusu zaželimo blagoslovljen Božič, ter nato z lepimi mislimi in željami odidete na svoje domove.

V nedeljo, 25.12.2016, na zapovedan in slovesen praznik GOSPODOVEGA ROJSTVA, pa vabljeni k dnevnim prazničnim mašam ob 8,00 ali 10,00 uri.

SVETI  ŠTEFAN -  blagoslov vode in soli

Na praznik svetega Štefana (ponedeljek 26. 12. 2016), bomo pri maši ob 9.00 uri opravil blagoslov vode in soli. Z blagoslovljeno vodo se radi pokrižamo, z njo lahko tudi pokropimo stanovanje, gospodarska poslopja, travnike in polja. Blagoslovljeno sol pa pomešamo s kuhinjsko soljo. Vabljeni, da blagoslovljeno vodo in blagoslovljeno sol po blagoslovu odnesete na domove!

Naročnina: Verski tisk 2017

- Naročnike verskega tiska:  OGNJIŠČE  in DRUŽINA prosim, da do konca leta obnovite naročnino na verski tisk.

LETNA NAROČNINA za leto 2017, na revijo OGNJIŠČE znaša  29,70€, na tednik DRUŽINA pa  98,80€.

- Naročite lahko tudi MOHORJEVO ZBIRKO KNJIG za leto 2018. To je komplet zanimivih in poučnih knjig. Prednaročniška cena za komplet je 46,00€.

Samo ena je Marija

Vabimo vas, da se nam pridružite na večeru, ki bo posvečen Mariji. Prepevali ji bomo to nedeljo, 18. decembra 2016, ob 18.00 v cerkvi Sv. Jožefa Delavca v Račah. Prisrčno vabljeni! Mešani pevski zbor KKID Sv. Jožefa Delavca iz Rač.

Božični koncert

Na praznik BOŽIČ, 25. 12. 2016, ste ob 18.00 uri vabljeni v našo župnijsko cerkev na tradicionalni večerni BOŽIČNI KONCERT, ki ga bodo za vas pripravili in odpeli člani vokalne skupine Fantje na vasi z gosti. Vabljeni!

MISIJON 2017

VABILO za »Blagoslov domov«

V NEDELJO, 8. januarja 2017 (nedelja Jezusovega krsta), z SVETO MAŠO ob 9,00 uri vstopamo v misijonsko leto / pričnemo z ljudskim misijonom.

Prvo misijonsko dogajanje v tem mesecu bo sprejem, spoznavanje misijonarjev. Da se boste osebno srečali z njimi, jih boste lahko povabili na dom. Njihov obisk bo priložnost, da se z njimi pogovarjate, jih sprašujete in prosite za blagoslov vaših družin in domov v katerih prebivate.

Obiskovali vas bodo štiri vikende meseca januarja: 6.7.8. januar; 13.14.15. januar; 20.21.22. januar; in 27.28.29. januar; po naprej določenem seznamu.

ČE SI ŽELITE NJIHOVEGA OBISKA, POGOVORA Z NJIM IN BLAGOSLOVA DOMA, VAS NAPROŠAM, DA SE PRIJAVITE V ŽUPNIŠČU.

USTVILI SE BODO SAMO PRI DRUŽINAH, KJER BODO OD VAS ZAŽELJENI.

DAR, KI JIM GA BOSTE PODARILI OB BLAGOSLOVU DOMA JE NAMENJEN IZKLJUČNO NJIHOVI REDOVNI SKUPNOSTI.