Avtor: zurace Objavljeno: 24. 12. 2016

BOŽIČ

Božični koncert

Na praznik BOŽIČ, 25. 12. 2016, ste ob 18.00 uri vabljeni v našo župnijsko cerkev na tradicionalni večerni BOŽIČNI KONCERT, ki ga bodo za vas pripravili in odpeli člani vokalne skupine Fantje na vasi z gosti. Vabljeni!

SVETI  ŠTEFAN -  blagoslov vode in soli

Na praznik svetega Štefana (ponedeljek 26. 12. 2016), bomo pri maši ob 9.00 uri opravil blagoslov vode in soli. Z blagoslovljeno vodo se pokrižamo, z njo pokropimo stanovanje, gospodarska poslopja, travnike in polja. Blagoslovljeno sol pa pomešamo s kuhinjsko soljo. Vabljeni, da blagoslovljeno vodo in blagoslovljeno sol po blagoslovu odnesete na domove!

Sv. Janez – blagoslov vina

Na praznik svetega Janeza, apostola (torek 27. 12. 2016), bomo pri sveti maši ob 17.00 blagoslovili letošnji pridelek vina.

Sveti maši se bodo pridružili člani Vinogradniškega društva Občine Rače – Fram, ki bodo PO SVETI MAŠI poskrbeli za DEGUSTACIJO VIN. Vino je, podobno kot kruh, sad zemlje in delo človeških rok. Je praznična pijača in kot taka velja v Svetem Pismu za podobo obilja in veselja. Boga bomo prosili, da bi vino zauživali s spoštovanjem, ter zaupanjem v Božjo ljubezen in dobroto. Namen tega ni popivanje, ampak izraz veselja in hvaležnosti Bogu nad letošnjim pridelkom. Blagoslovljeno vino nato doma prilijete k ostalemu vinu.Vabljeni!

Praznik Svete Družine »Molitev za družine in blagoslov otrok«

V petek, 30. 12. 2016, v cerkvi obhajamo praznik Svete Družine.

Pri sveti maši ob 18.00 bomo prosili Nebeškega Očeta, da bi družine posnemale zgled Svete Družine, živele v medsebojni ljubezni, milosti, miru, usmiljenju in odpuščanju. Imeli bomo tudi BLAGOSLOV OTROK. To je eden izmed načinov, s katerim otrokom pokažemo, da je Jezus njihov prijatelj, da nanje misli in jih varuje. Otroci bodo prejeli ovčko, ki jo lahko dodajo k družinskim jaslicam. Prepevali bodo naši Angelčki. Družine vabljene k maši in molitvi!

Zadnji dan leta 2016

Sedmi dan božične osmine, zadnji dan leta 2016, ko goduje sveti Silvester, bomo obhajali »Zahvalno sveto mašo v zahvalo za staro leto«. Sveta maša bo ob 17.00 uri. Zapeli bomo zahvalno pesem in prejeli blagoslov z Najsvetejšim, ki naj nas spremlja v preostalih urah staregaleta in skozi vse leto 2017.

Veroučne počitnice

V tednu pred nami so božično – novoletne počitnice. Z veroukom nadaljujemo po novem letu, v sredo, 4. 1. 2017 in naprej po ustaljenem urniku

Naročnina: Verski tisk 2017

- Naročnike verskega tiska:  OGNJIŠČE  in DRUŽINA prosim, da do sredine januarja 2017 obnovite naročnino na verski tisk.

LETNA NAROČNINA za leto 2017, na revijo OGNJIŠČE znaša  29,70€, na tednik DRUŽINA pa  98,80€.

- Naročite lahko tudi MOHORJEVO ZBIRKO KNJIG za leto 2018. To je komplet zanimivih in poučnih knjig. Prednaročniška cena za komplet je 46,00€.

- Na razpolago je MARIJANSKI KOLEDAR za leto 2017 - 2,50 € in DRUŽINSKA PRATIKA za leto 2017 - 5,50€.

Misijon

V NEDELJO, 8. JANUARJA 2017 (NEDELJA JEZUSOVEGA KRSTA), Z SAMO ENO SVETO MAŠO OB 9,00 URI VSTOPAMO V MISIJONSKO LETO,PRIČNEMO Z LJUDSKIM MISIJONOM.  Pri tej slovesni sveti maši bodo navzoči vsi misijonarji/misijonarke, ki bodo v misijonskem letu delovali med nami.

Začetek misijonskega leta je vezan na datum podpisa ustanovne listine naše župnije (10.1.1966), ko je + škof Držečnik dovolil vernikom naših krajev odcepitev od župnije Slivnica, h kateri smo do takrat pripadali in razglasil novo župnijo SVETEGA JOŽEFA DELAVCA.

Po slovesni sveti maši pa je načrtovano kratko druženje z misijonarji na župnijskem dvorišču. Vemo, da je zima, vendar se lahko kljub temu, ob čaju, kavi in pecivu skupaj zadržimo v kratkem pogovoru, morda spominjanju naših prednikov, ki so izprosili in mnogi živeči še doživeli ustanovni dan župnije.

ZATO PONOVNO NAPROŠAMDOBRE GOSPODINJE ZA PECIVO, ki lahko prinesete že v soboto. Bog povrni.

V nadaljevanju meseca januarja nato sledijo BLAGOSLOVI DOMOV.Njihov namen je, da se z misijonarji srečate osebno, spregovorite z njimi drugače, kakor je to možno na župnijskem dvorišču. Gre za oseben pristop človeka k človeku, ki ti lahko kaj pove kaj lepega za življenje.

Za obisk se prosim prijavite v župnišču. Obiskovali vas bodo štiri vikende meseca januarja: 6., 7., 8. januar; 13., 14., 15. januar; 20., 21., 22. januar; ter27., 28., 29. januar

Dar, ki jim ga boste podarili ob blagoslovu doma je namenjen izključno njihovi redovni skupnosti.

NAJ VAS NE BO STRAH SPREJETI MISIJONARJA V SVOJ DOM.