Avtor: zurace Objavljeno: 1. 01. 2017

Novo leto - Marija, Božja Mati

V petek obhajamo praznik Gospodovega razglašenja. Svete tri kralje bomo počastili pri večerni sveti maši ob 18,00 uri.

Darovi ob praznikih

- Pri polnočnicah (ob 19,00 in 24,00) ste darovali 735,00€!

- Na praznik Božič (ob 8,00 in 10,00) ste darovali 482,00€.

- Ob božičnem koncertu je bilo darovano 207,40€ prostovoljnih prispevkov. Nastopajoči so dar namenili za stroške misijonarjev in misijona, ki je pred nami. Darovi za stroške misijona so shranjeni na posebni bančni knjižici. Na razpolago pa je 407,40€.

Veroučne počitnice

V tednu pred nami pred nami pričnemo z veroukom, in sicer v sredo, 4. 1. 2017 in naprej po ustaljenem urniku.

Naročnina: Verski tisk 2017

-» Naročnike verskega tiska:  OGNJIŠČE  in DRUŽINA prosim, da do sredine januarja 2017 obnovite naročnino na verski tisk.

LETNA NAROČNINA za leto 2017, na revijo OGNJIŠČE znaša  29,70€, na tednik DRUŽINA pa  98,80€.

-» Naročite lahko tudi MOHORJEVO ZBIRKO KNJIG za leto 2018. To je komplet zanimivih in poučnih knjig. Prednaročniška cena za komplet je 46,00€.

Blagoslov koledniških skupin

- V četrtek, 5. 1. 2017, na predvečer praznika SV. TREH KRALJEV bo ob 16.00 blagoslov »TRIKRALJEVSKIH KOLEDNIKOV«, ki vas potem obiščejo in vam oznanijo veselo novico, da je rojen Odrešenik. Blagoslov bo to leto brez svete maše. Skupina, ki želi prejeti blagoslov naj pride ob tej uri v župnijsko cerkev.

Prvi četrtek, petek, sobota

Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota  meseca januarja 2017. Na prvi četrtek bomo po sveti maši pred Najsvetejšim molili za nove duhovne poklice. Na prvi petek bom obiskoval bolne in ostarele po domovih, pri večerni maši bomo počastili Srce Jezusovo. Na prvo soboto bomo pred Najsvetejšim, na priprošnjo Matere Božje, molili in prosili za blagoslov družin.

Seja ŽPS

V mesecu januarju bo seja ŽPS IZJEMOMA v sredo, 4.1.2017. Člani ŽPS se bomo srečalipo večerni sveti maši ob 18,30 uri. Pridite zagotovo, da se dogovorimo glede prihoda misijonarjev.

Obletnica smrti:

+ župnik Franc Zdolšek

7. 1. 2006 je umrl prvi župnik naše župnije g. Franc Zdolšek. Zanj bomo ta dan darovali sveto mašo, prav tako se ga spomnimo v molitvi za rajne. Molimo tudi za druge rajne duhovnike!

VRNIL SE JE K OČETU

V preteklem tednu smo se na pokopališču v Slivnici poslovili od:

+ ANDREJA MANDLA (roj. 1972) iz Rač. Molimo za rajne!

MISIJON 2017

V NEDELJO, 8. JANUARJA 2017 (NEDELJA JEZUSOVEGA KRSTA), Z SAMO ENO SVETO MAŠO OB 9,00 URI VSTOPAMO V MISIJONSKO LETO,PRIČNEMO Z LJUDSKIM MISIJONOM.  Pri tej slovesni sveti maši bodo navzoči vsi misijonarji/misijonarke, ki bodo v misijonskem letu delovali med nami.

Začetek misijonskega leta je vezan na datum podpisa ustanovne listine naše župnije (10.1.1966), ko je + škof Držečnik dovolil vernikom naših krajev odcepitev od župnije Slivnica, h kateri smo do takrat pripadali in razglasil novo župnijo SVETEGA JOŽEFA DELAVCA.

Po slovesni sveti maši pa je načrtovano kratko druženje z misijonarji na župnijskem dvorišču. Vemo, da je zima, vendar se lahko kljub temu, ob čaju, kavi in pecivu skupaj zadržimo v kratkem pogovoru, morda spominjanju naših prednikov, ki so izprosili in mnogi živeči še doživeli ustanovni dan župnije.

ZATO PONOVNO NAPROŠAMDOBRE GOSPODINJE ZA PECIVO, ki lahko prinesete že v soboto. Bog povrni.

V nadaljevanju meseca januarja nato sledijo BLAGOSLOVI DOMOV.Njihov namen je, da se z misijonarji srečate osebno, spregovorite z njimi drugače, kakor je to možno na župnijskem dvorišču. Gre za oseben pristop človeka k človeku, ki ti lahko kaj pove kaj lepega za življenje.

Za obisk se prosim prijavite v župnišču. Obiskovali vas bodo štiri vikende meseca januarja: 6., 7., 8. januar; 13., 14., 15. januar; 20., 21., 22. januar; ter 27., 28., 29. januar

Dar, ki jim ga boste podarili ob blagoslovu doma je namenjen izključno njihovi redovni skupnosti.

NAJ VAS NE BO STRAH SPREJETI MISIJONARJA V SVOJ DOM.